Uşak Ufuk
16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BTP’nin başkan adayı Çakın, “Karahallı’yı Milli Ekonomi Modeli ile Yöneteceğiz”
22 Mart 2019 Cuma 08:07

BTP’nin başkan adayı Çakın, “Karahallı’yı Milli Ekonomi Modeli ile Yöneteceğiz”

BTP’nin başkan adayı Çakın, “Karahallı’yı Milli Ekonomi Modeli ile Yöneteceğiz”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Uşak Karahallı Belediye Başkan Adayı Havva Çakın seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. Karahallı’nın esnafını ve pazar yerinde bulunan köylüleri ziyaret eden Karahallı Belediye Başkan Adayı Havva Çakın projelerini anlatarak Karahallı’yı yeniden inşa edeceğini söyledi.  

Karahallı halkının tecevvühünü kazanan BTP adayı Çakın yaptığı açıklamada; "Biz Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli ile Karahallı İlçemizi yönetmeye, milli devlet sosyal devlet projeleriyle siz kıymetli hemşerilerimize hizmet etmeye talibiz" dedi.

 

ÇAKIN; “ÖĞRENCİLERE

ULAŞIM ÜCRETSİZ OLACAK” 

"Bizim belediyecilik anlayışımız insan merkezli olacak" diyen Çakın sözlerini şöyle sürdürdü: 

Genel Başkanımız Prof.Dr.Haydar Baş Bey'in Milli Ekonomi Modeli ile Karahallı İlçemizi köy görüşünden kurtarıp Türkiye'ye ve Dünya'ya örnek bir ilçe haline getireceğiz. Bunun dışında öğrencilere ulaşımı ücretsiz yapacağız ayrıca onlara burs da vereceğiz. Gençlerimize iş ve aş vereceğiz, onların nişanlarını düğünlerini biz yapacağız düğün sünnet merasimleri için ücretsiz salon hizmeti vereceğiz. Belediye olarak insanımızın her zaman yanında olacağız. Milli ve Dini Bayramlarımızı hep birlikte coşku ile kutlayacağız.

 

ÇAKIN; “KARAHALLI’YI İLİM VE KÜLTÜR MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Yapacağımız kültür merkezleri ve konferans salonları ile Karahallı'mızı ilim ve kültür merkezi haline getirmek istiyoruz. Örneğin halkımıza buradan Ehlibeyt'in tertemiz hayatı ve faziletleri anlatılacak. Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatacağız. Milli ve dini kahramanlarımızı anlatacağız ve halkımızın kendi kültürünü en güzel biçimde öğrenmesini sağlayacağız. 

 

ÇAKIN; “GENÇLERİMİZİ UNUTMADIK!”

Şehrimizde eğitim gören üniversite öğrencilerimizin barınma, yeme ve içme sorunlarını da çözeceğiz. Onlara burs vereceğiz Yine gençlerimizin sosyal ve kültürel faaliyetlerine destek vereceğiz. Eksik olan tesisler en kısa sürede tamamlanıp gençlerimizin istifadesine sunulacak. Projelerimiz arasında yüzme havuzları, spor merkezleri var ve bunlar ücretsiz olacak 

 

ÇAKIN;  “ÇİFTÇİLERİMİZLE 

BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Güneş enerjisi, rüzgâr enerjisi ile elektrik üretilecek bununla beraber çiftçimize bedava elektrik verilecek. Üretici kooperatifleri aracılığıyla üreticilerin destekleneceğini de belirten Çakın,  "Hiçbir üreticinin malı ziyan olmayacak.  Esnaf ve sanayicinin yüzünün gülmesi köylünün yüzünün gülmesine bağlıdır. Hayvancılık desteklenecek, büyük ve küçükbaş üretimi, seracılık, süt üretimi, Üzüm, üretimi ilçe ekonomisine yeniden umut olacak. Bu ürünler ile ilgili tesisler yapılacak. Türkiye'nin en büyük sanayici ve İş Adamları Karahallı ilçemizden yetişmiştir. Girişimci bir yapıya sahip olan insanımızın önü açılacak. Bu konuda Belediye olarak her konuda destek verilecek ayrıca el sanatları kursları açılacak. Clandıras köprüsü ve civarında yapılacak macera turizmi ile ilçemiz önce Uşak'a sonra ülkemizin tamamına kapı aralayacak ve turizm merkezi olacak Karahallı'nın tamamına hitap edecek sosyal alanlar oluşturacağız. Biz bu işin ehliyiz, Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in Milli Ekonomi Modeli bizim rehberimiz olacak" dedi. BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ