Uşak Ufuk
06 Ağustos 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BÜTÇE İÇİN YEMEKTE BULUŞTULAR
20 Aralık 2019 Cuma 07:00

BÜTÇE İÇİN YEMEKTE BULUŞTULAR

Vali Funda Kocabıyık, Uşak İl Özel İdaresi 2020 yılı bütçe görüşmelerinin tamamlanması ve kabulü nedeniyle İl Genel Meclisi Başkanı ve meclis üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Vali Funda Kocabıyık, Uşak İl Özel İdaresi 2020 yılı bütçe görüşmelerinin tamamlanması ve kabulü nedeniyle İl Genel Meclisi Başkanı ve meclis üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Düzenlenen programa Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcıları Sait Topoğlu, Muammer Balcı, Meral Batı Demirbaş, Hüseyin Demirbaş, Ayşe Şeyda Çağlar, Adem Uslan, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Onur Özaydın, İl Genel Meclisi üyeleri ile İl Özel İdaresi Birim Müdürleri katıldı.

Yemekte konuşan Vali Funda Kocabıyık 83 milyonluk İl Özel İdaresi 2019 yılı bütçesinin yatırım ağırlıklı olduğuna dikkat çekerek bu bütçenin çok dikkatli kullanması için elimizden geleni yaptık dedi.

 

nerede gerçekten ihtiyaç varsa bunun analizini yapıp ona göre

bütçemizi kullanmayı planlıyoruz

2020 yılı hedeflerinin İl Özel İdare imkanlarının en doğru yerde en doğru şekilde kullanmak olduğunu ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “İl Özel İdaremizin bütçesi vatandaşlarımızın bize emanetidir. Yanlış kullanılırsa vebali vardır, bu masanın etrafında oturan herkes de bu konuda benimle aynı fikirdedir. Önümüzdeki sene en doğru şekilde, nerede gerçekten ihtiyaç varsa bunun analizini yapıp ona göre bütçemizi kullanmayı planlıyoruz” dedi.

 

 başta altyapı, eğitim, sağlık, tarım olmak üzere her alanda insanımıza dokunan, oldukça reel bir bütçedir

Toplam 86 Milyon TL olan 2020 yılı İl Özel İdaresi Bütçesinin % 55'ine tekabül eden 47.236.113 TL'lık bölümü yatırımlara ayrılırken; kalan %45'ine tekabül eden 38.763.886 TL'lik kısmı ise cari giderler bütçesi olduğunu ifade eden Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti: “Bütçemiz, buradan anlaşılacağı üzere yatırım ağırlıklı bütçedir. 2020 yılı Bütçemiz, geçmiş yıllardaki bütçe tahminleri, kesin hesapları ve bütçe gerçekleşme yüzdeleri göz önünde tutularak hazırlanan; gerçekçi, İlimizin, İlçelerimizin ve köylerimizin önceliklerini gözeten, kırsal kalkınmayı destekleyen, başta altyapı, eğitim, sağlık, tarım olmak üzere her alanda insanımıza dokunan, oldukça reel bir bütçedir. Her zaman şehrimizin ve kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını karşılamak; onların yaşam kalitesini yükseltmek için kamu kurum ve kuruluşlarımızla, İl Genel Meclisi üyelerimiz ve muhtarlarımızla el ele, omuz omuza vererek var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha İl Özel İdaremizin 2020 mali yılı bütçesinin İlimize, ilçelerimize ve köylerimize hayırlı olmasını temenni ediyor; Kasım ayı başından itibaren yoğun ve özverili bir şekilde bütçe mesaisini tamamlayan İl Genel Meclisi Başkanımıza ve değerli meclis üyelerimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.” Düzenlenen programın sonunda emekliye ayrılan İl Özel İdaresi Plan Proje ve Etüt Müdürü Atılgan Bozkuş’a Vali Funda Kocabıyık tarafından plaket verildi.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.