Uşak Ufuk
07 Aralık 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇAKIN: 3ÜNCÜ SANAYİ SİTESİ BİTECEK
03 Temmuz 2019 Çarşamba 08:45

ÇAKIN: 3'ÜNCÜ SANAYİ SİTESİ BİTECEK

3. Sanayi Sitesi Mali Genel Kurulu’na katılan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın önemli mesajlar verdi.

3. Sanayi Sitesi Mali Genel Kurulu’na katılan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın önemli mesajlar verdi. Kentin ihtiyacı olan yeni sitenin yapımı için Belediye olarak her türlü gerekliliği yerine getireceklerini kaydeden Başkan Çakın, Uşak protokolünün de bu konuda bir konsensüs sağlayacağına inandığını dile getirdi. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 1 Eylül Sanayi Sitesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen, 3. Sanayi Sitesi Mali Genel Kurulu’na katıldı. Faaliyet raporlarının okunduğu ve oylamaya sunulduğu toplantıda konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 3. Sanayi Sitesi’nin yapımı için belediyenin üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getireceğinin altını çizdi. Mevcut sanayi sitelerinin ihtiyaca tam anlamıyla cevap veremediğini ve 3. Sanayi Sitesi’nin artık Uşak için büyük bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Mehmet Çakın, şöyle devam etti:

 

 Uşak Belediyesi olarak üzerimize düşenleri en hızlı ve en iyi şekilde yerine 

getireceğimizin taahhüdünü vermiştik

“Hem fiziki koşulların yetersizliği hem de yer kısıtlılığı nedeniyle, sanayi sektörümüzde yeni girişimcilerin taleplerine gerekli karşılık verilemiyor. Bizler de 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde, sanayi sitelerimize yaptığımız ziyaretlerde, esnaflarımızla gerçekleştirdiğimiz toplantılarda, 3. Sanayi Sitesi’nin en kısa zamanda hayata geçirilmesi için Uşak Belediyesi olarak üzerimize düşenleri en hızlı ve en iyi şekilde yerine getireceğimizin taahhüdünü vermiştik. Bu taahhüdümüzü yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.” 

 

HEDEF PROJENİN EN KISA 

SÜREDE HAYATA GEÇMESİ

Göreve başladıkları tarihten kısa bir süre sonra kooperatif yöneticileriyle birlikte, bu güne kadar kat edilen mesafeleri masaya yatırdıklarını kaydeden Başkan Çakın, yapılan işlerin değerlendirilmesi, yapılacak işlerin planlanması ve ilgili diğer kurumların üzerine düşenlerin belirlenmesi amacıyla bir komisyon kurulduğunu paylaştı. Başkan Çakın, “Bu kapsamda Belediye Meclisi üyelerimizden, idaremizden ve kooperatif temsilcilerimizden oluşan komisyonumuz 3. toplantısını bu hafta içerisinde gerçekleştirdi. Almış olduğumuz kararlar ve yapılmış olan protokol çerçevesinde arsada alt yapıyla ilgili çalışmaları Uşak Belediyesi olarak başlattık. Bundan sonraki süreçte yönetim kuruluyla yakın bir işbirliği gerçekleştirip projenin hayata geçirilmesi için gerekli prosedürleri tamamlayacağız. Diğer taraftan da hedef 1071 üye sayısına ulaşmak için gerek belediye olarak şahsen bizler, gerekse milletvekillerimiz ve bürokrasimizle birlikte, esnafımıza bu projeye sahip çıkması için bireysel olarak çaba harcayacağız. Projenin en kısa zamanda hayata geçmesi için özel bir gayret sarf edeceğimizi huzurlarınızda bir kez daha ifade etmek istiyorum.” açıklamalarında bulundu.

İşte Başkan Çakın’ın konuşmasından satır başları:

“Ülkemizin ve dünyanın içinden geçmekte olduğu ekonomik konjektür gereği maalesef planlandığı şartlarda bir çalışma yapma imkânı bugüne kadar olmamıştır. Ancak bizler devletimizin tüm imkânlarından istifade edeceğiz. Özellikle de üretimin ve istihdamın bu kadar önemli olduğu bir dönemde, inanıyoruz ki, bizler, Uşak bürokrasisiyle, Uşak siyasetiyle, kamu kuruluşlarımızla ve kentimizdeki sivil toplum kuruluşlarımızla, projenin gerçekleşmesi için birlikte hareket edeceğiz.”

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ