Uşak Ufuk
12 Haziran 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇAKIN İŞ TALEBİNE YANIT VERDİ
22 Ekim 2019 Salı 07:28

ÇAKIN İŞ TALEBİNE YANIT VERDİ

ÇAKIN İŞ TALEBİNE YANIT VERDİ

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, gönül buluşmaları adıyla yapılan mahalle toplantılarının ikincisini Dikilitaş Mahallesi sakinleriyle, mahalle konağında gerçekleştirdi. Burada belediye hizmetleriyle ilgili son 6 aylık dönemi değerlendiren Mehmet Çakın, soru cevap bölümünde, kadın bir katılımcının iş talebiyle ilgili sorusuna yanıt verdi.

 

 Çalıştıracağımız personelin 

sayısı belli ve çevremizdeki pek çok kişi iş talebi için bize geliyor

 “Önceki belediye başkanı beni işe alacaktı, fakat zamanla ilgili sorun olduğu için işim olmadı” diyen vatandaşa yanıt veren Mehmet Çakın, şöyle konuştu: “Belediye olarak personel alımlarıyla ilgili belli kurallar var. Çalıştıracağımız personelin sayısı belli ve çevremizdeki pek çok kişi iş talebi için bize geliyor. Keşke imkanım olsa da çalışmak isteyenlere iş verebilseydim.Belediyenin belli bir bütçesi var ve bu para çalıştırdığımız personel sayısı arttığında, artmıyor. 500 kişi ile 700 kişiye verilen para aynı. Biz çalıştırdığımız personelin maaşını aksatmadan ödemek niyetindeyiz.   Biz vatandaşımızın iş ihtiyacından dolay herkesi işe alırsak, mevcut arkadaşlarımıza haksızlık ederiz, maaşları ödeyemeyiz ve tüm Uşak’a da haksızlık olur. Yapmamız gereken asgari belediyecilik hizmetini yapamayız.”

 

KİMSEYE SEN ÇIK, ABLAMI 

ALACAĞIM DİYEMEM

Mehmet Çakın, “Bizim yeni birilerini işe almak için birilerini çıkarmamız lazım. Kimseye sen çık ben ablamı alacağım diyemem. Velev ki birisi çıktı ve biz yerine yeni birini alalım, gelen talepler arasından önce o işi yapacakları tespit etmeye ve liyakat sahibi olanı seçmeye çalışıyoruz. Zaman zaman eşinden ayrılmış ve çocuklarıyla mücadele eden, engelli evladı olan ciddi anlamda sıkıntılı olan kişiler de geliyor. Elimizden geldiği kadar buna hassasiyet gösteriyoruz ve yapacağımız yeni hizmet ve tesislerle ilave istihdam alanları oluşturabiliriz. Uşak’ın peyzaj anlamında bitkilendirilmesi  için seralar kuracağız ve buralar hayata geçtiğinde sizin gibi ablalarımızı çalıştıracağız.  Bunun haricinde her isteyene ve ihtiyacı olana iş vermek lüksüne sahip değiliz. Bu birilerinin hakkına girmek ve belediyecilik hizmetlerine engeldir” dedi.  

65 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN KONUŞTU

n Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Kartlı sisteme geçiş için çalışmaları başlattık ve kısa bir süre içinde dönüşümü sağlayacağız” dedi. Yeni güzergahlarla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İşin ekonomik boyutuna bakıyoruz ve herkes evinin önünde minibüs geçmesini isteyebilir. Doluluk durumuna göre hatları yeniden gözden geçirdik. Paralı bir taşımanın bu dönemde doğru olmadığını düşünüyoruz ve tekrar kartlı sisteme geçeceğiz” dedi.  Mehmet Çakın, 65 yaş ve üstü vatandaşlara eziyet eden veya kötü davranan sürücülere de gerekli cezaların kesildiğini belirterek, “Bu konuda şikayetler alıyoruz ve vatandaşımızdan isteğimiz ilgili plakalı alıp bize bildirmeleri. Kameradan bakıyoruz ve eğer kamera sistemi o an için bozuksa yine de ceza kesiyoruz” diye konuştu. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.