Uşak Ufuk
19 Şubat 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CAMİNİN MÜSLÜMANLAR İÇİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ
06 Temmuz 2018 Cuma 10:17

CAMİNİN MÜSLÜMANLAR İÇİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Uşak'ta yapılacak olan Altındağ Camii'nin temeli dualarla atıldı.

 Uşak'ta yapılacak olan Altındağ Camii'nin temeli dualarla atıldı. AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve Uşak Müftüsü Eyüp Baldemir'in katılımıyla gerçekleşen temel atma töreni, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılışta konuşan Başkan Cahan, açılışı yapılan caminin kazasız belasız bitirilmesini temenni etti. Caminin yaklaşık 2-3 yıllık bir serüveninin olduğunu söyleyen Cahan, "En sonunda temelini atmak nasip oldu. İnşallah içinde ibadet etmek de hepimize nasip olur. Vesile olanlara, hayır hasenat sahiplerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah hem mahallemiz hem şehrimiz sosyal alanlarıyla, camileriyle, parklarıyla gelişiyor güzelleşiyor ve güzelleşmeye devam edecek. Hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİLİ NURULLAH CAHAN, CAMİNİN MÜSLÜMANLAR İÇİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Caminin önemi hakkında bilgi veren Uşak Belediye Başkanı AK Partili Nurullah Cahan, “Cami, İslam'ın ilk yıllarından beri müslümanların fikren ve fiilen bilgilendirilip eğitildikleri bir mekan olmuştur. Tevhid'in hakikatı, İslam'ın temel ilkeleri, Kur'an'ın hükümleri, namaz, zekat, oruç, hac ve benzerleri hep camide öğrenilirdi. Cami; gece-gündüz, yaz-kış, her mevsim ve her saatte, büyük-küçük, kadın-erkek, bedevi-medeni, okumuş-okumamış herkese kapılan açık olan bir eğitim ve öğretim kurumudur. Camide sadece teorik eğitim yapılmaz; ibadetler, davranışlar, dua ve zikirler pratik olarak görülür. Salihler, fakihler, alimler ve İslam'dan haberdar olan herkes, bu halk üniversitesinin hocaları olup bildiklerini bir diğerine anlatmak ve öğretmekle yükümlüdürler. Bu insanlar gerek namaz esnasında, gerekse namaz dışında diğer insanlar için örnek davranışlar sergilerler. Müslümanların günde beş vakit bir araya gelip görüşmelerinde çok büyük hayırlar vardır. Bu vesileyle birbirleriyle tanışır, konuşun, ısınır ve kaynaşırlar. Birbirlerinin problemlerinden haberdar olur, sevgi ve merhametle yardımlaşırlar. Müslümanlar birbirlerinin dostu, velisi ve yardımcısıdırlar. Bu, onların aynı imana sahip olmalarından, aynı kitaba uymalarından, aynı kıble'ye yönelmelerinden, birlikte omuz omuza namaz kılıp rüku ve secde etmelerinden kaynaklanır” dedi. 

İSMAİL GÜNEŞ DE BURADA BİR AÇIKLAMADA BULUNDU

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş de hayırlı bir işte vatandaşla beraber olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. İslam dininin ibadethanelere verdiği önemi hatırlatan Güneş, "Uşak Mehmet Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesinin uygulama camisi olması dolayısıyla bu cami daha da önemli. Yapımında emeği geçen, katkıda bulunan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. İnşallah camimiz kazasız belasız en kısa sürede tamamlanır ve buradan Türkiye'yi yönetecek, ülkesine, milletine, vatanına hizmet edecek hayırlı evlatlar yetiştirilmesini Allah nasip etsin diyorum. Tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun, hayırlı uğurlu olsun" dedi.  Konuşmaların ardından tekbirler eşliğinde kurban kesilerek, Uşak Müftüsü Eyüp Baldemir tarafından dua okundu. Altındağ Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Adnan Sazlı, 380 metrekare alana yapılacak camiyi bir yıl içinde bitirmeyi ve 2019 yılı Ramazan ayında burada namaz kılmayı hedeflediklerini söyledi. B. ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ