Uşak Ufuk
12 Haziran 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇARŞAF LİSTE ÇAĞRISI
22 Ocak 2020 Çarşamba 06:22

ÇARŞAF LİSTE ÇAĞRISI

ÇARŞAF LİSTE ÇAĞRISI

26 Ocak’ta yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı İçin uzun zamandır partililer ile çalışma yürüten ve adaylığını bu gün kamuoyu ile paylaşan Kudret Yörük Parti binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında partililer ve basın mensupları ile bir araya geldi. 

 

“YÖRÜK’TEN DÜMEN’E AÇIK DAVET” 

Konuşmasında partisinin geleceği için ekip ruhu ile çalışacaklarının altını çizen Başkan adayı Kudret Yörük Birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Adaylık açıklamasına öz geçmişini aktararak başlayan Yörük iktidar olmanın yolunun katılımcılık ile olacağına değinerek ve partisinin geleceği için diğer aday Uğur Dümen’e açık davette bulundu. 

 

MERKEZ İLÇE BAŞKAN ADAYI KUDRET YÖRÜK “PARTİ MENFAATİNİ GÖZETİYORSAK 

ÇARŞAF LİSTE İLE SEÇİM YAPILMALIDIR” 

Başkan Adayı Yörük; “Dün değerli aday arkadaşım ve sevgili ağabeyim Uğur Dümen’in adaylık açıklamasına katıldım. Kendisine buradan başarılar diliyorum. Onu dikkatle dinledim. Gördüm ki derdimiz ve sorunlarımız aynı. Bir olmak, birlikte olmak, beraber olmak. Mademki dertlerimiz ortak, Mademki sorunlarımız aynı, Mademki her ikimizde kimselerin adamı veya adayı değiliz. Buradan değerli abime sesleniyorum: “Gel abi ayrışmayalım. Partililerimizinde kabul ettiği gibi il delege listesini çarşaf liste yöntemi ile belirleyelim. Bu partinin geleceğini sadece cumhuriyet ve kemal öz mahallesi belirlemesin. Kuzey mahalleleri de bu partinin geleceğinde söz sahibi olsun. Bu gün cumhuriyet ve kemalöz mahallesi seçmen sayısı 25,000 civarı Bu mahallelerde bizim üye sayımız 1500. Dikilitaş ve karaağaç mahallesinde ise seçmen sayısı 28,000 Fakat ne acıdır ki burada ki üye sayımız 263 dür. Arkadaşlar bu tablo ile seçim kazanamayız. Çok ivedi bir şekilde kuzey mahallelerine inerek nitelikli genç ve kadın üye yapmak zorundayız. Kimse eşini çocuğunu üye yapmaktan korkmasın. Benim oğlum 18 yaşını doldurduğunda kendisi üye oldu. Kendisi ile de gurur duyuyorum. Korkmadığı ve direndiği için. 

MERKEZ İLÇE BAŞKAN ADAYI KUDRET 

YÖRÜK “BİRLİK VE BERABERLİĞİ 

SAĞLAMANIN YOLU EŞİTLİKTEN 

” Uzun zamandır partililer ile istişare içerisinde olan Başkan Adayı Kudret Yörük konuşmasında ”Uşak merkeze bağlı 87 tane köy bulunmaktadır. Bu köylerin % 90’nını 2 defa ziyaret ettim. Gördüm ki; partililerimizde bir umutsuzluk ve yılgınlık var. Bunun kaynağı ise tepedekilerin kişisel menfaatleri, koltuk kapma mücadeleleri, kibir ve ego savaşlarıdır. Sevgili dostlar, Ben ve ekibim artık buna bir dur demek istiyoruz. Bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi Uşak’ta zengin ve mutlu bir azınlığın oyuncağı olmayacaktır. Bu sefer emek kazanacak, Sevgi kazanacak, Umut kazanacak, Vicdan kazanacak, Cumhuriyet halk partisi kazanacaktır.  İşte bunları yaparsak ancak birlik ve beraberliği sağlayabiliriz.” Diyerek adaylık açıklamasını yaptı.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.