Uşak Ufuk
17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇETİNDEN 15 TEMMUZ MESAJI
18 Temmuz 2019 Perşembe 07:33

ÇETİN'DEN 15 TEMMUZ MESAJI

Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, 15 Temmuz darbe girişiminin 3’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj verdi.

Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, 15 Temmuz darbe girişiminin 3’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj verdi. Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, “Bundan 3 yıl önce, 15 Temmuz gecesinde Türkiye’nin tüm şehirlerinde, meydanlarında, sokaklarında, her görüşten, her hayat biçiminden vatandaşlarımız, iradesine, demokrasisine, geleceğine sahip çıkmak için, aynı duyguyla, aynı heyecanla, aynı kararlılıkla bir araya geldi. Milli iradeye kasteden hainleri yine bu millet kendi hür ve özgür iradesiyle canı pahasına engelledi” dedi. 

Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, şöyle devam etti: “Kendisini bu ülkenin bir ferdi, bu milletin bir evladı olarak hisseden herkes, bu darbe girişiminin karşısında yer aldı. Daha öncesinde defalarca darbeler yaşayan bu asil millet, 15 Temmuz 2016’da bu gidişe ‘dur’ dedi. Ülkemiz tarihinde ilk defa bu çapta bir silahlı darbe teşebbüsü, bizzat millet tarafından engellendi. Türkiye, demokrasi ve hukuk devletine olan bağlılığın, sadece yazıda, sadece sözde kalmayan, gerektiğinde vatandaşlarının canı pahasına bu değerlerin hayata geçirildiği bir ülke olduğunu tüm dünyaya gösterdi”.

Hacı Mustafa Çetin, “15 Temmuz Direnişi, bir dönüm noktasıdır. Bir milletin çokuluslu saldırılara karşı destansı mücadelesidir, başkaldırısıdır, önlenemez yükselişidir. Bir ve beraber olduğumuzda, omuz omuza verdiğimizde içten ve dıştan planlanan ihanete tek vücut olarak direndiğimizde neleri başaracağımızın göstergesidir 15 Temmuz. 

15 Temmuz; ülkesini, milletini ve değerlerini ayaklar altına alarak, tarihini ve onurunu satanlara karşı milletimizin “Çanakkale Ruhuyla” karşı koymasıdır. Göğüslerini kurşuna siper eden, tanklara karşı koyan, kendisine doğrultulan silahlara karşı bir adım bile geri adım atmadan vatanı için şehadete yürüyenlerin gecesidir” ifadelerini kullandı.  “Yüce Allah’ın da yardımıyla gecenin karanlığından sabahın aydınlığına kavuştuğumuz 15 Temmuz gibi kara geceleri, Rabbim bir daha bu millete yaşatmasın İnşallah” diyen Hacı Mustafa Çetin, şöyle devam etti: “Bizler, Türküyle, Kürdüyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, Lazıyla, Çerkeziyle, bin yıllık şanlı bir tarihin mirasçılarıyız. Vatanımız söz konusuysa, bizler bir millet olmaktan da öte tek vücuduz. Bayrağımıza, milli ve manevi değerlerimize uzanan kirli eller karşısında tüm farklılıklarımıza rağmen tek yumruğuz. Medeniyetlerin beşiği, İslam dünyasının ve mazlumların son umudu Türkiye’miz, 15 Temmuz günü büyük bir sınavdan geçmiştir. Milletimiz hürriyetine sahip çıkarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara çıkmıştır. Tankların üzerine, ağır silahların üzerine, adeta Şehadete koşan yüce Türk milleti, bir işgal teşebbüsünü tarihi bir zafere imza atarak hezimete uğratmıştır. Hürriyetine kimsenin kast edemeyeceğini ortaya koyan milletimiz, demokrasi adına dünyaya büyük bir ders vermiştir. 15 Temmuz Türk Milleti’nin canıyla, kanıyla yazdığı bir destandır. Dünya demokrasi tarihinin belki de en önemli dönüm noktasıdır. Milletin iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının göstergesi, ikinci bir Çanakkale’dir. Ülkemizi hegemonyası altına alamayan, her türlü baskıya ve oyuna rağmengelişimimizin, güçlenişimizin önüne geçemeyen güçler, bu heveslerinedarbe ile ulaşmak istemişlerdir. Ancak onların bilmediği bir nokta vardır ki, Türk Milleti, egemenliğini teslim etmektense şehit olmayı yeğleyecek kadar vatan severdir. 15 Temmuz’da bunu tüm dünya görmüştür ki, Türkiye farklı ırklarda, farklı tenlerde atan tek bir yürektir. Kurtuluş Savaşı’ndan, Çanakkale’den ve nicelerinden ders almayanlar, 15 Temmuz’da bir kez daha bizzat Türk Milleti tarafından bayrağa sahip çıkmanın ne demek olduğunu öğrenmiştir. 15 Temmuz Direniş Gecesinde başta Uşaklı Şehidimiz Mehmet Çetin olmak üzere o gece şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride kalan yakınlarına sabr-ı cemil ve gazilerimize şükranlarımı sunar, aziz milletimize en derin selam ve saygılarımı iletirim.” 

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.