Uşak Ufuk
05 Aralık 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP Uşak İl Başkanı köyleri ziyaret ediyor
08 Haziran 2020 Pazartesi 07:00

CHP Uşak İl Başkanı köyleri ziyaret ediyor

CHP Uşak İl Başkanı köyleri ziyaret ediyor

CHP Uşak İl ve Merkez İlçe Örgütleri, kentteki köyleri ziyaret ederek, maddi anlamda zor durumda olanlara gıda paketi ve covid-19 salgını nedeniyle maske, eldiven ve dezenfektan dağıtıyor.CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba ve Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, şu ana kadar Merkeze bağlı köylerin büyük bölümünü ziyaret ettiler ve burada vatandaşın sorunlarını da dinleme fırsatı buldular. Köy muhtarlarıyla da görüşen CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, dağıtılan gıda paketleri ve diğer ürünler noktasında, İstanbul’daki Beşiktaş ve Ataşehir Belediyeleri’nden de destek aldıklarını ve hakkaniyeti esas alarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını ifade etti.

 

CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ 

KARAOBA: VATANDAŞIMIZIN ALIM GÜCÜ CİDDİ ANLAMDA DÜŞMÜŞTÜR

Vatandaşın alım gücünün son yıllarda giderek düştüğünü belirten Karaoba, “Türkiye, son yıllarda uygulanan yanlış ekonomik politikalar nedeniyle, sıkıntılı günler yaşıyor. Covid-19 pandemisinden önce de söz konusu sıkıntılar vardı ve AKP hükümeti günü birlik ve popülist uygulamalarla, sorunlara çözüm bulmuş gibi yaptı ve covid-19 döneminde de aynı taktiğini uyguladı. Vatandaşımızı bir maskeye dahi muhtaç hale getirildi. Çoğu işsiz kaldı ve evine ekmek götürmekte zorluklar çekti. CHP Uşak ve Merkez İlçe Örgütleri olarak, böylesine zor bir dönemde halkımızın yanında olmak ve onların sorunlarını dinlemek için bir dizi çalışma yaptık. Kent merkezinde, ekonomik olarak dezavantajlı gruplara ulaşarak, onlara destek olduk, ayrıca ilçelerimize de, dağıtılmak üzere yardım paketleri gönderdik. Şu anda merkeze bağlı köylerimizi ziyaret ediyoruz ve burada da maddi anlamda sıkıntılı günler yaşayan vatandaşlarımıza elimizden geldiği ölçüde katkı sağlıyoruz” dedi.

 

COVİD-19 DÖNEMİNDE YANDAŞLARA 

VERİLEN YOL VE KÖPRÜ GİBİ ÜCRETLERİN 1 YIL ERTELENMESİ LAZIM

Covid-19 dönemi gerekçe gösterilerek, yol ve köprüler için ödenen paraların 1 yıl ertelenmesi gerektiğini söyleyen Ali Karaoba, “Biz çok zengin bir ülke değiliz, ama bir birimizi dinlemeliyiz. Devlet destekli sokağa çıkma yasağı konmalı. İşsizlik fonundan vatandaşa destek verilmeli. Bugün yandaş müteahhitlere para ödeniyor. Biz bize yeteriz kampanyası ile 900 milyon para toplantı. Osmangazi köprüsü, Avrasya Tüneli ve diğer geçitlere ödenecek paranın 1 yıl ertelenmesi lazım.Sadece kendi çalışarak, ayakta kalan meslekler var. Berberler dükkan kapattı ve bu insanlar kira ödeyemiyor. Kaçak tıraşların önünü açacaksınız. Kahvehaneler kapandı ve çalışanlar çok ciddi mağduriyet yaşadı. Devlet IBAN numarası vermez ve halkına sahip çıkar. Vergimi devletime veririm, ama bağışımı istediğime yaparım. 15 Temmuz şehitleri için toplanan paraların dahi kimlere verildiği belli değil. Ben tarafsız olunması gerektiğini düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı, bu koronavirüsle mücadele dönemine, AKP Genel Başkanı rozetini çıkarmalıdır.  Dün belediyelerle yapılan toplantıya CHP’li başkanlar çağrılmadı. Birlik ve beraberlik başka türlü sağlanamaz”  dedi.

 

CHP UŞAK İL ÖRGÜTÜ, YENİ NORMAL DÖNEM İÇİN GEREKLİ HAZIRLIKLARINI YAPTI VE UYARILARA UYUYORLAR

Yeni normal dönem için de bir dizi tedbir aldıklarını kaydeden Karaoba, “CHP olarak da biz bir dizi önlem aldık ve sosyal mesafe kuralına uyma noktasında, üzerimize düşeni yaptık. Parti binamızda gerekli dezenfeksiyon çalışmalarını tamamladık. Bu noktada parti mensuplarımıza gösterdikleri anlayış için teşükkür ederiz. Bizimle gerek telefon ve gerekse diğer sosyal ağlar aracılığıyla her zaman görüşebilirler. Sadece Cumhuriyet Halk Partililer değil, gerek koronavirüs ve gerekse ilimizle ilgili bizimle istişare etmek ve destek almak isteyen herkese telefonlarımız ve diğer sosyal ağlarımız açıktır. Tüm vatandaşlarımızı bu vesileyle bir kez daha saygı ile selamlıyorum ve bu sürecin hayırlısıyla en kısa sürede sonlanmasını temenni ediyorum” diye konuştu. 

Karaoba, yardım paketi dağıtımına destek veren CHP’li Beşiktaş ve Ataşehir belediyelerine ve parti mensuplarına teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

HABER: HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.