Uşak Ufuk
24 Mayıs 2022 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuk evi sakinleriyle iftar yaptı
26 Nisan 2022 Salı 08:17

Çocuk evi sakinleriyle iftar yaptı

Çocuk evi sakinleriyle iftar yaptı

Vali Funda Kocabıyık iftarını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Buket Çocuk Evi’nde kalan çocuklarla birlikte yaptı.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen iftar yemeği sonrası çocuklarla sohbet eden Vali Funda Kocabıyık çocuklarımızın en iyi şartlarda yaşamlarını sürdürebilmeleri ve gelecekleri için sağlam temellerin atılabilmesi için Devletin imkânları seferber ettiklerini kaydetti.

Çocuklarla mümkün olduğu sürece vakit geçirmeye ve görüşmeye özen gösterdiğini ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Ramazan ayı birlik ve beraberliğin arttığı bir aydır. Bu mübarek ayda çocuk evlerinde kalan yarının büyükleri çocuklarımızla birlikte olmaktan çok memnun oluyorum. Onların umutları, heyecanları, azimleri gücümüze güç atıyor. Gelecek nesillerimizin onların nezdinde ne kadar parlak olduğunu görebiliyorum. Her daim onların yanında, onları desteklemeye ve gönül bağı ile muhabbetimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bu hafta boyunca da çeşitli etkinliklerle kutladıklarını belirten Vali Kocabıyık, “Bir millet, gelecekteki varlığını bugünün çocuklarına ve gençlerine borçludur. Çocuklarımız, millî irademizin tecelli ettiği Gazi Meclisimizin varlığıyla birlikte gelecekte milletimizin mevcudiyet teminatıdır. Bu nedenledir ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Meclisimizin açıldığı günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak gelecekte mevcudiyetimizi borçlu olacağımız sevgili çocuklarımıza armağan etmiştir. Şüphesiz ki yüce Türk milletinin birer ferdi olarak, siz çocuklarımız da bu bayramı sadece kendi şenliğiniz olarak değil, bütün dünya çocukları ile birlikte huzur, barış ve mutluluk içinde yaşayacağınız bir bayram olarak görmenin cömertliğini tertemiz kalplerinizde gururla taşıyorsunu” dedi. Uşak Valisi Funda Kocabıyık, “Yüce Türk milletinin, bütün kirli ve karanlık hesapların üstünde duran sarsılmaz iradesinin tecelli ettiği makam olan Gazi Meclisimiz, bundan tam 102 yıl önce milletimizin inanç ve kararlılığına eşlik eden tertemiz dualarla açıldı. O günden bugüne kadar yüce milletimizin tarihin köklü ve şanlı mazisinden gelen iradesini kullanma azminin vücut bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi, 102 yıldır olduğu gibi bundan sonra da sonsuza kadar Türk milletinin kalbinin attığı en yüce makam olarak varlığını sürdürecektir. Milletler, ancak ve ancak kendi hür iradeleriyle dünya nizamındaki varlık yokluk kavgasında mevcudiyetlerini muhafaza edebilirler. Bu nedenledir ki Türk milletinin varlığı, yine aziz milletimizin kendi iradesi neticesinde vücut bulacak ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temel varlık şuuru, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin sarsılmaz temellerinin üzerinde ebediyete kadar ışıldayacaktır.  Gazi Meclisimizi 102 yıl önce dualarla açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları, aziz milletimizin hürriyetine giden yolda en önemli basamaklardan birinin, milletin kendi iradesini hâkim kılmak olduğunu görmüşler ve Türk’ün bağımsızlık ateşini Türkiye Büyük Millet Meclisini açarak yakmışlardır” dedi. HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.