Uşak Ufuk
12 Haziran 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇOCUK TRAFİK PARKI PROJESİ
23 Ekim 2019 Çarşamba 07:58

ÇOCUK TRAFİK PARKI PROJESİ

Uşak'ta yapılması planlanan Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi'yle ilgili koordinasyon toplantısı Vali Funda Kocabıyık başkanlığında gerçekleştirildi.

Uşak'ta yapılması planlanan Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi'yle ilgili koordinasyon toplantısı Vali Funda Kocabıyık başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik makam toplantı salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcıları Sait Topoğlu, Muammer Balcı, Meral Batı Demirbaş, Hüseyin Demirbaş, Ayşe Şeyda Çağlar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, Ulubey Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Onur Özaydın, İl Genel Meclis Başkanı Nuri Demir ve ilgili kurum amirleri katıldı. Toplantıyla ilgili açıklama yapan Vali Funda Kocabıyık "Okul öncesi çocuklar ile ilk ve orta öğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulamalı olarak öğrenme fırsatı vermek; okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamına adaptasyon için parklarda gerçekleştirilecek uygulamalarla trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasına, böylece trafik kültürünün oluşmasına; bunların sonucunda da trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olmak amacıyla Uşak'ta Çocuk Trafik Eğitim Parkı yapılması planlanmaktadır. Bu kapsamda projeyle ilgili koordinasyon toplantımızı gerçekleştirdik. Projenin en kısa sürede hayata geçirilmesi için çalışmalarımıza başlıyoruz." diye konuştu. Vali Funda Kocabıyık'ın açıklamasının ardından toplantı ilgili kurumların projeyle ilgili sunumlarıyla devam etti.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.