Uşak Ufuk
19 Şubat 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocukları yaz  sporlarına davet ediyor
29 Haziran 2018 Cuma 09:47

Çocukları yaz sporlarına davet ediyor

29 Haziran 2018 tarihinde Atatürk Spor Salonunda yapılacak olan İl Spor Merkezleri kursları Vali Salim Demir’in katılacağı açılış töreniyle başlayacak.

29 Haziran 2018 tarihinde Atatürk Spor Salonunda yapılacak olan İl Spor Merkezleri kursları Vali Salim Demir’in katılacağı açılış töreniyle başlayacak.

 onların ruhen, bedenen sağlıklı, vatanını ve milletini seven fertler olmalarını arzu ediyoruz

Açılış öncesi bir açıklama yapan Vali Salim Demir, şunları söyledi; “Çocuklarımızı ve gençlerimizi spora kanalize etmek, sporu sevdirmek, alkol, sigara, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklardan ve davranışlardan korumak ve uzak tutmak suretiyle onların ruhen, bedenen sağlıklı, vatanını ve milletini seven fertler olmalarını arzu ediyoruz. Bu kıymetli evlatlarımız, kendine ve etrafındakilere saygılı, kurallara riayet edebilen, erdemli ve topluma yararlı sporcular olarak yetişeceklerdir. İl-İlçe Spor Merkezlerimiz, Türk sporuna ve spor kulüplerine tabanda sporcu kaynağı yaratarak, sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak, Uluslararası alanda üstün başarılar elde edecek sporcular yetiştirmeye katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedirler. Birçok başarılı sporcu kazanmış olmakla beraber,  geçmiş yıllarda da ilimizde İl Spor Merkezleri çalışmalarına katılmış ve daha sonra birçok müsabakada derece elde etmiş olan ve en son ülkemizi ‘800m. Liselerarası Dünya Gençler Olimpiyat Oyunlarında’ temsil eden sporcumuz Mehmet Çelik, Dünya Şampiyonluğuyla ülkemize büyük bir gurur yaşatmıştır.”

UŞAK İL GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN AÇTIĞI KURSLARDAN SADECE FUTBOL 

VE YÜZMEYE ÜCRET VERİLİYOR

Vali Salim Demir, İl Spor Merkezinde; Atletizm, Atlı Cirit, (Türkiye’de ilk), Badminton, Basketbol, Boks, Cimnastik, Eskrim, Futbol, Güreş, Halter, Judo, Karate, Masa Tenisi, Tenis, Voleybol, Yüzme ve Taekwondo (yüzme ve futbol haricindeki tüm kurslar ücretsizdir) olmak üzere toplamda 17 spor dalında faaliyet gösterileceğini ifade etti. 

YAZ DÖNEMİ SPOR KURSLARININ AÇILIŞINI BUGÜN TÖRENLE YAPACAKLAR

İl, İlçe Spor Merkezlerinde yaklaşık 5 bin kişinin imkânlardan faydalanacağı kursların,  29 Haziran 2018 Cuma günü saat: 15:00’de Atatürk Spor Salonunda düzenlenecek törenle başlayacağını belirten Vali Salim Demir açılış törenine tüm Uşaklıları davet etti. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ