Uşak Ufuk
19 Ağustos 2022 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çölyak hastası çocuklara destek oluyor
01 Eylül 2021 Çarşamba 10:17

Çölyak hastası çocuklara destek oluyor

Çölyak hastası çocuklara destek oluyor

Uşak Çölyak ve PKU El Ele Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömre Ümran Aydın, dernek faaliyetleri hakkında yaptığı açıklamada, “Dernek olarak tek amacımız, çölyak hastası ve PKU’lu çocuklarımızın diğer yaşıtları gibi düzenli ve dengeli beslenmesidir. Burada çalışan tüm arkadaşlarım, gösterişten uzak ve yardımsever gönüllülerdir. Sadece fotoğraf karelerinde girmek isteyenlerin kurduğu bir dernek olsaydık, bu ahengi asla yakalayamazdık” dedi.

 

AYDIN: Derneğimiz gerek vatandaşlarımızdan ve gerekse ilimiz yöneticilerinden önemli teveccühler gördü

Uşak Çölyak ve PKU El Ele Derneği’nin glutensiz ürünler tüketmesi gereken çocuklara destek için kurulduğunu ve aynı zamanda fenilketonüri hastalarına da hizmet verdiğini söyleyen Ömre Ümran Aydın, hemen hemen her ay en az 2 büyük etkinliğe imza attıklarını belirterek, “Derneğimiz gerek vatandaşlarımızdan ve gerekse ilimiz yöneticilerinden önemli teveccühler gördü. Yerel yönetimlerimizin ve hayırseverlerimizin katkılarıyla çölyak ve fenilketonüri hastalarımıza yönelik bir dizi etkinliği hayata geçirdik ve bu çalışmalarımız rutin bir hale geldi. Artık her ayın belli günlerinde beslenme etkinlikleri yapıyoruz ve özellikle çocuk yaştaki üyelerimizin unutulmaz ve keyifli anlar yaşamasını sağlıyoruz. Bu çalışmaların hayata geçmesinde en büyük emekler veriliyor. Özellikle derneğimizde kendisini bu işlere adayan yöneticilerimiz ve üyelerimizin yoğun gayretleri ve iyi niyetlerinin karşılığı, her hali karda pozitif değere dönüşüyor. İlimizin yöneticilerinin de destekleriyle dezavantajlı olarak yaşama devam eden çocuklarımız için güzel etkinlikler ortaya çıkıyor. Onların yüzündeki bir tebessüm bizim için ödüllerin en büyüğüdür” dedi.

 

FOTOĞRAF KARELERİNE GİRMEK 

İÇİN BU DERNEĞİ KURMADIK

Ömre Ümran Aydın, “Dernek olarak tek amacımız, çölyak hastası ve PKU’lu çocuklarımızın diğer yaşıtları gibi düzenli ve dengeli beslenmesidir. Burada çalışan tüm arkadaşlarım, gösterişten uzak ve yardımsever gönüllülerdir. Sadece fotoğraf karelerinde yer almak isteyenlerin kurduğu bir dernek olsaydık, bu ahengi asla yakalayamazdık. Derneğimiz, ilerleyen günlerde ilimizdeki kurum ve kuruluşlarla işbirliklerine devam edecek ve çocuklarımızın yüzünden gülümsemenin eksik olmaması için ne gerekiyorsa yapacaktır” diye konuştu.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.