Uşak Ufuk
20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uşak halkıyla buluştu
28 Mart 2019 Perşembe 08:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uşak halkıyla buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uşak halkıyla buluştu

31 Mart 2019 yerel seçimlerine 4 gün kaldı ve dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uşak 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda on binlerce vatandaşa hitap etti. Uşak için bir çok yatırımın önünü açtıklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentsel dönüşüm projesinin, Millet Bahçesi’nin ve Dokuzsele Deresi’nin ıslahının AK Parti döneminde tamamlandığını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Uşak’ta  31 Mart 2019 seçimlerinden sonra göreve Mehmet Çakın’ın geleceğini belirterek, “Sizlerin desteği ve Allah’ın izni ile Mehmet Çakın kardeşimiz göreve geldiğinde sizlere verdiği tüm sözleri, bizlerin de desteği ile yerine getirecek. Kendisine kefiliz ve sizlerin destekleriyle bu memlekete hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uşak’ta şu açıklamaları yaptı:

Durmak yok mücadeleye devam dedim. Tıpkı 24 Haziran, bu davaya sahip çıktınız. Hepinize yolumuzu aydınlattığınız için Cumhurbaşkanlığı hükümeti sistemiyle ülkemizi buluşturduğunuz için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Sizler Murat dağı gibi dik durdukça hiçbir güç bize emir veremez. Uşak bizi bağrına bastıkça kimse Türkiye’yi yolundan alıkoyamaz. Uşak dik durdukça kimse bu milletin boynuna esaret zinciri vuramaz. Uşak bu milletin cesaret sembolüdür ve Uşak ebedi ve ezeli kardeşliğimizin tapusudur. 

Uşaklı kardeşlerim gibi yol arkadaşlarım olduğu için Cenabı Allah’a ne kadar şükretsem azdır.  Sizlerden bir kez daha rekor destek bekliyoruz. Sizlerden sandıkta milletimize kurulan tuzakları darmadağın etmenizi bekliyoruz. Sizlerden bu millete had bildirmek isteyenlere, haddini bildirmenizi istiyorum. Öyle bir cevap verin ki sesi ta Pensilvanya’dan, Kandil’den, Avrupa’nın kuzeyinden duyulsun. Öyle bir cevap verin ki Yeni Zellenda ve Gazze’deki kardeşlerimizin gönüllerine su serpsin. Öyle bir haykırın ki 31 Mart’ta sandığın rengi şimdiden belli olsun. Uşak 31 Mart’ta sandığa ve demokrasiye sahip çıkıyor muyuz? 31 Mart’ta mührü AK Parti’ye vuruyoruz muyuz. İşte benim tanıdığım Uşak bu. Efeler diyarı Uşak bu. 

Kardeşlerim biz Türkiye’ye ve Türk milletine sevdalı bir kadroyuz. Biz hepsinden önemlisi bir dava hareketiyiz ve bu dava gönüller yaparak, gönül kazanma davasıdır.  Kibirle gelen, burnu havada gelen AK Parti kapısından içeri giremez. Yanlışlıkla girerse de biz onu içimizde tutmayız. Çünkü bizim kapımız tevazu kapısıdır ve gayret kapısıdır. Hakkın rızası için halka hizmet kapısıdır. 

İnsanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır. Biz böyle yürüyeceğiz. Biz bu makamlarda kendi ikbalimiz için değil, milletin istikbali için varız. Biz bu mücadeleyi ülkemiz hedefleri ve hayalleriyle buluşturmak için veriyoruz. Biz ecdadın bedel ödeyerek bizlere armağan ettiği bu vatanı çok daha güçlü bir şekilde gelecek kuşaklara emanet etmek için koşturuyoruz. 

Uşak bizi çok iyi tanır ve samimiyet ile gayretimizden asla şüphe duymaz. Bugüne kadar sizlerin emanetine asla halel getirmedik. Bugüne kadar insanımıza asla tepeden bakmadık ve bakmayız da. Her kim bizi anlamak istiyorsa 17 yıla göz atsın ve gelsin bizi Uşak’a sorsun. Her kim bizim siyasetimizi öğrenmek istiyorsa gelsinler Uşak’taki yatırımlara baksınlar. 

Bay Kemal için atıp tutmak kolaydır. Zor olan meydanda söylediğini unutmamaktır. Kardeşlerim seçimlerde bol keseden dağıtanların ne hale düştüğünü ve kendi seçmenine nasıl mahcup olduğunu görüyoruz.  BERKAY ÖZYAYLA / HALİL ASLAN

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ