Uşak Ufuk
23 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhurbaşkanından tebrik mesajı
04 Eylül 2019 Çarşamba 06:18

Cumhurbaşkanı'ndan tebrik mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uşak’ın kurtuluşunun 77’inci yıldönümü nedeniyle, Uşak Valisi Funda Kocabıyık ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a bir tebrik telgrafı gönderdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uşak’ın kurtuluşunun 77’inci yıldönümü nedeniyle, Uşak Valisi Funda Kocabıyık ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a bir tebrik telgrafı gönderdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tebrik telgrafı hakkında bir açıklama yapan Uşak Valiliği, şu bilgileri paylaştı: 

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Uşak’ın kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla Vali Funda Kocabıyık ile Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a tebrik telgrafı gönderdi.   Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tebrik mesajında şunları söyledi; "Uşak İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum. İstiklal mücadelesi, vatanı canlarından üstün tutan kahramanlıklarıyla tarihe mâl olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları, aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir.  

Böyle kutlu bir anlayışla, kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu inançla, İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Uşak'ın bu gurur gününü tekrar kutluyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum".

BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.