Uşak Ufuk
29 Haziran 2022 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Darbeler dönemi sona erdi
10 Eylül 2021 Cuma 07:25

Darbeler dönemi sona erdi

Darbeler dönemi sona erdi

12 Eylül 1980 askeri darbesinin 41’inci yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, AK Parti döneminde darbeler döneminin tamamen kapandığını ve karanlık günlerin geride kaldığını söyledi.  15 Temmuz Darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ve milletin gayretiyle bertaraf edildiğini söyleyen  AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Türkiye’nin artık farklı bir boyutta yer aldığını, darbeleri geçiştiren bir hükümet ile yönetildiğini vurguladı. Tüm sivil darbe girişimlerinin sonuçsuz kaldığını aktaran  AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, “Hala daha bazı grupların darbe girişimlerini görüyoruz ancak her seçimden başarıyla çıkan AK Parti gibi istikrarlı ve düzgün bir partinin gidişatında, ne sivil ne askeri ne de yargı tarafından yapılacak darbe söz konusu değildir. Bütün girişimler boşa çıkmıştır. 17 Aralıkta yapılan operasyonlar gibi, 15 Temmuz darbe girişimi gibi sivil darbe hareketlerini başarıyla atlattık.” dedi.  AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Türkiye’de her zaman özgürlükleri kısıtlayıp, ülkeyi ekonomik ve siyasi açıdan geriye götürdüğünü söyleyerek, baskıların ülke üzerine çöken kara bulutlar gibi olduğunu, hiçbir darbenin yaşanmaması adına hükümet ve Türkiye vatandaşları olarak mücadele etmeye devam edeceklerini belirtti. 

 

“Bu büyük mücadele sonuncunda

 da iktidarımızla birlikte darbe ve

 muhtıralar dönemi bitmiştir”

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, “AK Parti olarak egemenliğin hiçbir kayıt ve şarta bağlanmadan milletin olduğuna inanıyoruz. Partimiz göreve geldiği günden bu yana darbe ve her türlü vesayetin sona ermesi için gayret göstermiştir. Bu büyük mücadele sonuncunda da iktidarımızla birlikte darbe ve muhtıralar dönemi bitmiştir. Bunun yanı sıra bürokratik vesayet de son bulmuş, ülkemiz normalleşme dönemine girmiştir. İnşallah tamamen sivil anayasayla da süreç daha da hızlanacak ve ileri demokrasinin standartlarına ulaşmış olacağız. Geleceğin Türkiye’sinde artık askerin de şartsız bir şekilde sivil otoritenin emrinde olduğu demokratik bir düzen kuruluyor. Bu değişim, milletimiz için gerekli ve bu değişim, gelecek neslimiz için son derece gereklidir.” 12 Eylül’deki askeri darbe zihniyetinin 15 Temmuz gecesi tarihe gömüldüğünü belirten  AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, darbeler döneminin kapandığına değindi. 

 

15 Temmuz, sınır çizmek isteyenlerin 

üzerini çizen bir millet, oynanan oyunların bozulduğu bir tarih, bayrağın silahtan üstünlüğünün ispatı demektir

15 Temmuz’un İslam coğrafyasının son kapısı, mazlumların ve masumların umudu Türkiye'nin hürriyetine yapılan bir saldırı olduğunu kaydeden ve hain kalkışmayı işgal girişimi olarak nitelendiren  AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, o gece devletin ve milletin ortaya koyduğu güçlü duruşa vurgu yaptı.  AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, “Sınırların yeniden çizilmesini isteyenlere itaat eden, milletinin meclisini bombalayacak kadar alçalan hain bir örgütün halkına kurşun sıktığı bir lekedir 15 Temmuz. Genciyle yaşlısıyla her zümreden insanın istiklali şahadetle besledikleri, Çanakkale'de olduğu gibi, işgalci güçlere yönelik mücadelenin adıdır 15 Temmuz. 15 Temmuz, sınır çizmek isteyenlerin üzerini çizen bir millet, oynanan oyunların bozulduğu bir tarih, bayrağın silahtan üstünlüğünün ispatı demektir. 15 Temmuz darbe girişiminin aktörlerinin gelişen Türkiye'ye yönelik "dur" deyişi ve Türk Milletinin ise dur diyenlere karşı koyuşudur. Darbe yapmak isteyenlerin darbe yediği, abdestini alarak sokaklara, şahadete koşan ve tüfeklerin, tankların, uçakların karşısına yalnızca milli ve manevi değerleriyle çıkan Türk Milletinin destanıdır 15 Temmuz. Gelişim ve yerliliğin üzerine daha baskın cümlelerin kurulmasını gerekli kılan bir tarihtir. 15 Temmuz kirli oyunlar karşısında "Türkiye" imzasını taşıyan bir zaferdir.” dedi. 

Türk Milleti’nin dünyada eşine az rastlanır bir bağ ile kenetlenerek hain planların arkasındaki güçlere büyük bir ders verdiğini dile getiren  AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Türkiye’nin 80 yıldır hasretini çektiği büyümeye ve gelişme isteğini 2002 yılından bu yana aralıksız olarak sürdürdüğünü aktardı. Her türlü dış müdahaleye ve manipülasyona rağmen devletin dimdik ayakta durduğunu ve her alanda gelişme gösterdiğini paylaşan AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, bu hain girişimin arkasındaki odakların atılan büyük adımları durdurmak için ellerinden geleni yaptığını ancak başaramadığını ve başaramayacağını vurguladı. 

Teröre ve tehditlere karşı artık “milli” ve “yerli” bir mücadele döneminin başlatıldığının altını çizen  AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, “İnsansız hava araçlarından top ve füze sistemlerine kadar savunma sanayinin her alanında yerlilik ilkesi temel alındı. Eğitimde kitapların öğrencilere ücretsiz bir şekilde sağlanmasından yeni ve donanımlı hastanelere kadar tüm çehresiyle yenilenen, hızlı tren hatlarıyla donatılan, kendi uydularını kullanan, sanayisiyle, ekonomisiyle, sosyal imkânlarıyla ayaklarının üzerinde sağlam duran bir Türkiye inşa edildi. Türkiye, ekonomik olarak ortaya koyduğu istikrar ve izlediği doğru politikalarla bölgenin en güçlü ve söz sahibi ülkelerinden biri haline geldi. Bu güçlü duruş nedeniyle küresel operasyonların odak noktası olan ülkemizde, birliğimiz ve beraberliğimizle verdiğimiz yanıtlar çevrilmek istenen oyunlara, kurulan planlara en güzel yanıt.” açıklamalarına yer verdi.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.