Uşak Ufuk
20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL
23 Mayıs 2019 Perşembe 08:00

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

Vali Funda Kocabıyık ulusal yarışmalarda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Vali Funda Kocabıyık ulusal yarışmalarda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.  Vali Funda Kocabıyık, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Kim Bilir Bilgi Yarışması” ve 50. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması’nda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.  Valilik makam toplantı salonunda Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencileri kabul eden Vali Funda Kocabıyık, başarılarından dolayı öğrencileri tebrik etti. 

Öğrencilerin önemli bir başarıya imza attıklarını dikkat çeken Vali Funda Kocabıyık “Türkiye genelinde gerçekleştirilen proje yarışmalarında İlimizi temsil ederek Türkiye birinciliği ve ikinciliği elde eden öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarıları hepimizi gururlandırmıştır. Gençlerimizin mevcut potansiyellerini yeni projeler üreterek düzenlenen yarışmalarda değerlendirilmeleri Ülkemizin geleceği açısında çok önemli olduğuna inanıyorum. Bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve desteklerini esirgemeyen ailelerini bir kez daha tebrik etmek istiyorum” dedi. 

Konuşmasının ardından Vali Funda Kocabıyık, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Kim Bilir” bilgi yarışmasında Türkiye Birincisi olan Fevzi Çakmak Kız Anadolu Lisesi öğrencileri Meryem Armağan, Ayşe Naz Koşar ve Ümmügülsüm Yatırlı ile 50. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması’nda Türkiye İkincisi Vala Gedik Lisesi öğrencileri Cihan Sevinç ve Ezgi Kartal’a ödüllerini vererek hatıra fotoğrafı çektirdi. 

TÜBİTAK HAKKINDA? 

Toplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kurum olma vizyonunu benimseyen TÜBİTAK, akademik ve endüstriyel araştırma geliştirme çalışmalarını ve yenilikleri desteklemek, ulusal öncelikler doğrultusunda Araştırma-Teknoloji-Geliştirme çalışması yürüten Ar-Ge enstitülerini işletme işlevlerinin yanı sıra, ülkemizin Bilim ve Teknoloji politikalarını belirlemekte ve toplumun her kesiminde bu farkındalığı artırmak üzere kitaplar ve dergiler yayınlamaktadır. Bilim insanlarının yurt içi ve yurt dışı akademik faaliyetleri burs ve ödüller ile desteklenmekte, özendirilmekte, üniversitelerimizin, kamu kurumlarımızın ve sanayimizin projeleri fonlanarak, ülkemizin rekabet gücünün artırılması hedeflenmektedir.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ