Uşak Ufuk
22 Nisan 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deri Karma Organize’de toplantı yaptı
21 Aralık 2018 Cuma 08:05

Deri Karma Organize’de toplantı yaptı

Uşak ve gündeme dair sorunları yetkili mercilere iletmek, çözüm yolları bulmak ve ortak hareket edebilmek amacıyla bir araya gelen Uşak Oda, Borsa ve Organize Müdürlükleri Başkanlarının katılımıyla oluşturulan Uşak Sivil Toplum Platformu Uşak Deri (Karma)

Uşak ve gündeme dair sorunları yetkili mercilere iletmek, çözüm yolları bulmak ve ortak hareket edebilmek amacıyla bir araya gelen Uşak Oda, Borsa ve Organize Müdürlükleri Başkanlarının katılımıyla oluşturulan Uşak Sivil Toplum Platformu Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ev sahipliğinde toplandı.

Yapılandırma Kanunu ile ilgili güncel bilgiler ve bu haktan kimlerin nasıl yararlanacağı hakkında istişare edildi

Toplantıda, genel gündem değerlendirmesinden sonra, 7143 sayılı Yeniden Yapılandırma Kanunu ile ilgili güncel bilgiler ve bu haktan kimlerin nasıl yararlanacağı hakkında istişare edildi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine bir milletvekilleri aracılığıyla bir önerge gönderilerek, ‘’Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun kapsamında, yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde belirtilen süre içerisinde tutarları ödemeyen mükelleflerin, bu ödemeleri 2019 yılı Ocak ayı sonuna kadar yapmaları şartıyla yeniden yapılandırmadan yararlandırılmaya devam etmeleri hükmü eklenmesi’’ talep edildi.

toplanmaya devam edeceklerini, gerekli durumlarda ayda 2 yada 3 kere bir araya

 geldiklerini ifade ettiler

Toplantıda, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, Uşak Havaalanından gerçekleştirilecek İstanbul – Uşak uçuşlarının aktifliği ve devamlılığı için çevre oda ve borsalarla neler yapabilirizi konuşmak üzere Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir dizi çalışma yaptıklarını söyledi. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kandemir, “Zamanın bu kadar önemli olduğu günümüzde ulaşım sorununu çözmemizde, dünya ile entegrasyonda önemli bir araç olan havaalanımızın aktif olarak kullanılması hepimiz için çok önemli’’ dedi. Kandemir konuşmasında Uşak Sivil Toplum Platformu olarak Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı’yı ziyaret ettiklerini, milletvekillerinin de desteği ile THY Uşak-İstanbul uçuşlarının başladığını belirtti. Kandemir bundan sonra önemli olanın uçuşların sürdürülebilirliği için   ildeki tüm kurum ve kuruluşların ortak hareket etmesi olduğunu vurguladı.

Kandemir; ‘’Her fırsatta dile getirdiğimiz gibi esnafı, tüccarı, sanayicisi ve işadamlarıyla bizler bu konunun arkasında duruyoruz. Gerek sosyal medya gerekse SMS duyuruları gibi her türlü reklam ve duyuru desteği vermeye hazırız. İstanbul-Uşak uçuşlarına destek olmak için Sivil Toplum Platformu olarak 1.500 uçak bileti alacağız’’ dedi. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ