Uşak Ufuk
16 Temmuz 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Detaylı inceleme yaptılar
16 Ekim 2018 Salı 08:43

Detaylı inceleme yaptılar

Yapımı tamamlanan Uşak İl Emniyet Müdürlüğü binasında incelemeler yaptılar.

Yapımı tamamlanan Uşak İl Emniyet Müdürlüğü binasında incelemeler yaptılar. Uşak Valisi Salim Demir, AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar, inşaatı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde hizmet verecek olan yeni il emniyet müdürlüğü hizmet binasında incelemelerde bulundu. Uşak Valisi Salim Demir, burada yaptığı kısa değerlendirmede, “Hizmete açılmaya çok yaklaşmış olan bu modern emniyet müdürlüğü binamızı yakından inceledik. Çok güzel ve modern bir emniyet müdürlüğü binamız oldu. Uşak son 16 yılda çok önemli yatırımlar aldı ve bunlardan biri de emniyet müdürlüğü binamızdır. Yeni binamızın bulunduğu bölgede hastanemiz, adliye sarayımız da bulunuyor. Bunların hepsi birbirinden güzel kapsamlı ve kalıcı yatırımlardır” ifadelerini kullandı. 

giriş ve çıkış kontrol sistemleri ve görevlilerin hizmet sahalarını kapsayacak şekilde tasarlan


Adliye binasının bulunduğu bölgeye inşa edilen yeni Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, bodrum ve zemin haricinde 3 kattan oluştu ve toplamda 17 bin 588 metrekarelik bir alanı kapsadı. Yeni hizmet binası, kapalı ve açık otopark, sosyal kullanım alanı, spor aktivitesi bölümü, toplantı ve konferans salonları, standartlara uygun nezarethane, avukat görüşme odaları, vatandaş giriş ve çıkış kontrol sistemleri ve görevlilerin hizmet sahalarını kapsayacak şekilde tasarlandı.

merkezi ısıtma ve soğutma sistemiyle havalandırılacak ve 9 asansörüyle hizmet verecek

245 kişilik konferans salonu ile polis ekiplerinin kendi içindeki eğitim ve diğer etkinliklerini, başka bir alana ihtiyaç olmadan yapacağı ifade edildi. Personel için yemekhane, kütüphane ve kantinin de düşünüldüğü bina, merkezi ısıtma ve soğutma sistemiyle havalandırılacak ve 9 asansörüyle hizmet verecek. 

Bürokratlar ve siyasiler olarak ortak akılla hareket ederek ilimize böyle bir yatırımın 

yapılmasını sağladık

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Uşak Valisi Salim Demir, Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar, yetkililerden binanın kullanımı hakkında detaylı bilgiler aldılar. Uşak Milletvekili Mehmet Altay, “Binamızın tamamlanması için yoğun bir emek ve özveri ortaya kondu. Bürokratlar ve siyasiler olarak ortak akılla hareket ederek ilimize böyle bir yatırımın yapılmasını sağladık. Yakın bir zamanda bina tam anlamıyla teslim edilecek ve polis ekiplerimiz burada hizmet vermeye başlayacaklar” dedi. Uşak Milletvekili İsmail Güneş de, “Polisimiz bizim gözbebeğimizdir ve güvenliğimiz için olmazsa olmazdır. Onların daha elverişli koşullarda hizmet vermesi demek, toplumsal güvenlik için daha yararlı olacaktır. Yeni hizmet binamızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi. 

UŞAK VALİSİ DEMİR, BİR DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU

İl Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası incelemeleri ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Salim Demir, “Sayın milletvekillerimizle beraber artık hizmete açılmaya çok yaklaşmış olan bu modern Emniyet Müdürlüğü binamızda incelemelerde bulunduk. Bu modern ve güzel bina, kriminal laboratuvarlarıyla, altyapısıyla, sosyal mekanlarıyla daha kaliteli bir hizmet verme imkanı sunacaktır. Son 16 yılda Türkiye'mizin her yerinde olduğu gibi Uşak’ta da çok ciddi yatırımlar gerçekleştirldi ve gerçekleştirilmeye devam etmektedir. Bu yatırımlarla İlimiz kalkındı, gelişti ve  ilerledi. Şu anda bunların somut örneklerini bir arada görüyoruz. Şu anda incelemelerde bulunduğumuz İl Emniyet Müdürlüğü binası yanında, aynı süreçte hizmete açılan hastanemiz ve adliye sarayımız bir arada modern yapılarıyla Uşak halkına daha kaliteli hizmet imkanı sunmaktadır. Bunların hepsi birbirinden güzel ve değerli kalıcı yatırımlardır. Biraz sonra incelemede bulunacağımız hastanemizin ek binası da Tıp Fakültemiz bünyesinde afili olarak hizmet veren hastanemizin kalitesini ve kapasitesini önemli ölçüde arttıracaktır. Yoğun bakım üniteleri ile,  ameliyathaneleri ile mevcut hastanemizle entegre bir sistem kurularak hizmete girecek olan bu binamız Uşak’taki sağlık hizmetlerinin standardını daha da yükseltecektir. Bu vesileyle başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere başbakanımıza ve  bakanlarımıza, burada bulunan milletvekillerimize, İl Emniyet müdürümüze Uşak Valisi olarak, Uşaklılar adına şükranlarımızı sunuyorum. Bu güzel binaların bundan sonra da vatandaşlarımıza güzel hizmetler verilmesine vesile olmasını,  Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum. Yaptığımız incelemede İl Emniyet Müdürlüğümü hizmet binamızın ne kadar kapsamlı olduğunu hep beraber gördük. Türkiye çapında, kriminal laboratuarları, olay yeri inceleme laboratuvarları, konferans salonu, kütüphanesi, eğitim salonları, sosyal mekanları ve spor tesisleri ile dört dörtlük modern bir bina. Bugün itibarıyla artık binamızın hizmete alınması için gün saymaya başladık bir an önce hizmet binamıza geçeceğiz. Bu binanın Uşaklıların, bundan sonraki aldığı hizmetin kalitesini daha da artıracağına inanıyoruz.  Vatandaşlarımıza ve emniyet çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ