Uşak Ufuk
22 Nisan 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması
14 Aralık 2018 Cuma 09:29

Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Uşak Valisi Funda Kocabıyık, “İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin 1948'de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda kabul edildiği gün olan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü, bu günü içine alan hafta da İnsan Hakları haftası olarak kutlanmaktadır. Ancak ne yazık ki, tüm Dünya devletleri bu bildirgeyi imzalamalarına rağmen, günümüzde Kudüs’ten Gazze’ye, Suriye’den Irak’a, Yemen’den Arakan’a, Afrika’dan Afganistan’a dünyanın birçok bölgesinde insan hakları ihlalleri yaşanmaktadır. Bizler, topraklarımızda yetişen Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaşi Veli gibi alimlerin fikirleriyle yoğrulan bir millet olarak  ‘Gel, ne olursan ol, yine gel’  şiarıyla birçok bölgede yaşanan bu insan hakkı ihlallerine karşı mazlumların yanında yer almakta ve onların hakkını her platformda yüksek sesle savunmaktayız” dedi. 

“yasal düzenlemelerle vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerini daha da güçlendirmiş, sosyal bir devlettir”

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, şöyle devam etti: “‘Dünya beşten büyüktür’ diyerek mazlumların hakkını savunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Devletimiz ve Milletimiz, her zaman mazlum hakların yanında yer almakta; onların hakkını savunmakla birlikte yaralarını sarmak için de her türlü yardım ve desteği sağlamaktadır.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti, özellikle son yıllarda gerçekleştirdiği Anayasal değişiklikler ve yasal düzenlemelerle vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerini daha da güçlendirmiş, sosyal bir devlettir.  Devletimiz, sınırları içinde ve dışında din, dil, renk, ırk ayrımı gözetmeksizin insan haklarına saygılı ve bu hakları savunan bir devlet olmanın yanında emperyalist güçlerin maşası olan çeşitli terör örgütleri ile özellikle son dönemlerde etkin mücadelesiyle, vatandaşlarımızın huzur içinde yaşamalarını sağlamaktadır”.

Devleti ile birlikte her türlü saldırıya karşı haklarını savunmakta ve korumaktadır

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, “Aziz Milletimiz de, tarih boyunca özgürlüğü için  mücadelelerin en güzel örneklerini gösterdiği gibi bugün de Devleti ile birlikte her türlü saldırıya karşı haklarını savunmakta ve korumaktadır.  İnsan hakları ihlallerine karşı kararlılıkla mücadele eden Devletimiz ve Milletimiz, insan haklarını savunması, mağdurların yanında yer almasıyla dünyanın dört bir yanındaki mazlumların umudu olmaktadır. Mazlumların bu umutlarının gerçeğe dönüşmesi temennisi ile, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nün, tüm dünyada kan ve gözyaşlarını sona erdirerek barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını dilerim.” diye konuştu. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ