Uşak Ufuk
30 Haziran 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EGİAD ile işbirliği yaptı
17 Aralık 2021 Cuma 09:27

EGİAD ile işbirliği yaptı

EGİAD ile işbirliği yaptı

Uşak Üniversitesi ile Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) arasında üniversite - sanayi işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol törenine Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, Başkan Vekilleri Cem Demirci, Fatih Mehmet Sancak, Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Tutum, Pınar Berberoğlu, Müge Şahin, Genel Sekreter Prof Dr. Fatih Dalkılıç, Sanayi, Dijitalleşme ve Sürdürülebilirlik Komisyonu Başkanı Ceren Sertdemir Yavuz, Başkan Vekili Remzi Uslu, Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Öğretim Görevlisi Dr. Atike İnce Yardımcı katıldı.

Türkiye’de sağlık, mühendislik, eğitim, sanat, spor, tarım, ormancılık, gıda ve hayvancılığın geliştirilmesi ve modernize edilmesine yönelik sanayi-üniversite iş birliğinin sağlanması amacıyla gerçekleşen imza töreni sonrasında, bu kapsamda projeler geliştirilmesi ve katma değeri yüksek üretimler yapılması karara bağlandı. Ayrıca deri, tekstil ve seramik alanlarında pilot üniversite olan Uşak Üniversitesi’nin, EGİAD üyelerinden bu kapsamda faaliyette bulunan şirketlerle iş birliği sağlaması ve öğrencilerin istihdam edilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilmesi karara bağlandı.

Rektör Savaş: “EGİAD ile öğrencilerimize yönelik kariyer faaliyetleri yapacağız.”

Törende 66 ülkeden 3400 yabancı öğrencisi ile Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) alanlarında pilot üniversite olarak yaptıkları faaliyetleri aktaran Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Türkiye’de bir ilk olan ve üç alanı kapsayan DTS Tasarım Merkezini açtıklarını belirtti. İmzalanan protokolün hayırlı olmasını dileyen Rektör Savaş “EGİAD ile öğrencilerimiz için kariyer etkinlikleri yapmayı planlıyoruz. Gençlerimizi iyi yönlendirmek mentorlük yapmak gerekir. Kendilerine yol haritaları seçmeleri için yardımcı olmak gerekir. Sivil toplum kuruluşlarında etkin olmalarını öneriyoruz. İyi bir bilim insanı olmaları öncelikleri olsun istiyoruz. Öğrencilerimize ne yaparsanız yapın, en iyisini yapın önerisinde bulunuyoruz. Kaderimiz geri kalmışlık olmamalı, öğrencilerimizin bilime ilişkin projeler üretmelerini öneriyoruz. Öğrencilerimizin çok çalışmalarını destekliyoruz” dedi. Matematik alanına kendini adadığını da belirten Prof. Dr. Ekrem Savaş, başarılı yaşam sürecini de sanayicilerle paylaştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.