Uşak Ufuk
31 Ekim 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ek gösterge hakkımızdır
15 Haziran 2019 Cumartesi 07:00

Ek gösterge hakkımızdır

Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Muhammet Ali Aloğlu, 3600 ek göstergenin tüm memurları kapsamasını istedi.

Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Muhammet Ali Aloğlu, 3600 ek göstergenin tüm memurları kapsamasını istedi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Muhammet Ali Aloğlu, şöyle söyledi: “Bilindiği üzere tüm kamu çalışanlarında olduğu gibi sağlık çalışanlarının da en önemli gündem maddelerinden birisi 3600 ek gösterge konusudur. Ancak sürecin henüz netleşmemesi sağlık çalışanları arasında kafa karışıklığına neden olmaktadır.”

 

 Oysa sağlık 

hizmetleri bir bütündür

Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Muhammet Ali Aloğlu, şöyle devam etti: “Öğretmen, din görevlisi, polis denildiğinde bir unvan ayrımı söz konusu değilken, sağlık çalışanları söz konusu olduğunda ise ebe, hemşire, sağlık memuru gibi ayrım yapılmaktadır. Oysa sağlık hizmetleri bir bütündür. Hemşiresinden, sağlık memuruna, ebesinden, sağlık teknisyenine kadar sağlık hizmetleri içinde görev yapan tüm branşlar aynı görev bilinciyle hareket etmektedirler.

Sağlık çalışanları mesai mefhumu gözetmeksizin 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak fedakarca, ekip ruhu içinde insanımıza hizmet vermektedir. Bu nedenle sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak 3600 ek göstergenin yalnızca belli branşları değil, diğer unvanlardaki tüm sağlık çalışanlarını da kapsaması gerektiğini ifade ediyoruz.” 

HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.