Uşak Ufuk
26 Haziran 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Emine Şenlikoğlu, UŞAK REKTÖRÜNÜ ZİYARET ETTİ
26 Ekim 2018 Cuma 08:03

Emine Şenlikoğlu, UŞAK REKTÖRÜNÜ ZİYARET ETTİ

"Çağ Bizden Ne Bekliyor?" adlı konferans için üniversitemize gelen Yazar Emine Şenlikoğlu, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret etti.

"Çağ Bizden Ne Bekliyor?" adlı konferans için üniversitemize gelen Yazar Emine Şenlikoğlu, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret etti. Prof. Dr. Ekrem Savaş ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Yazar Emine Şenlikoğlu’nun Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi’nde konferans vereceğini belirtti. Kendisini üniversitemizde ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Prof. Dr. Savaş, Emine Şenlikoğlu’na çalışmalarında başarılar diledi. Yazar Emine Şenlikoğlu ise Uşak Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelecek olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyerek tüm Uşak Üniversitesi personeline ve öğrencilerine çalışmalarında başarılar diledi. Ziyaretin sonunda Prof. Dr. Savaş, Emine Şenlikoğlu’na, Uşak Üniversitesi Basın Bülteni'ni hediye etti. 

Emine Şenlikoğlu Kimdir ?

Emine Şenlikoğlu, 1953 yılında doğduğu. Emine Şenlikoğlu, İlkokul ve İmam-Hatip lisesi eğitimini dışarıdan tamamladı. Giresun-Dereli-Anbaralan köyü'nden çok küçük yaşta iken Adapazarı'na oradan da ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti ve gençlik yıllarında araştırmacılığa başladı. Öncelikle Hıristiyanlık dini ve İncil üzerine araştırmalarda bulundu. Sonraki yıllarda yoğunlukla İslâm dini üzerine araştırmalar yapmaya başladı. İslâmi temel ilimlerden olan Fıkıh ve Akait üzerine çalışmalar yaptı. 1984 yılında yazdığı ilk kitabından (Gençliğin imanını sorularla çaldılar) dolayı yargılandı. 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İlâhiyatçı, gazeteci yazar Recep Özkan ile evli, iki çocuk annesidir. Emine Şenlikoğlu, 1985 yılından beri Genel Yayın Yönetmeni olarak Mektup dergisinde çalışmaktadır. Zaman zaman Türkiye'nin değişik illerinde ve dış ülkelerde konferanslar vermektedir. H. ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ