Uşak Ufuk
28 Haziran 2022 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En Büyük paydamız Cumhuriyetimiz
02 Kasım 2021 Salı 08:39

En Büyük paydamız Cumhuriyetimiz

En Büyük paydamız Cumhuriyetimiz

Vali Funda Kocabıyık tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle resepsiyon düzenlendi.

Özel bir otelde düzenlenen resepsiyona, Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay, İsmail Güneş ve  Özkan Yalım, Belediye Başkan Vekili Hikmet Kahraman, Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz, il protokolü, şehit yakınları ve gazi derneklerinin temsilcileri, daire müdürleri, siyasi parti il başkanları, STK temsilcileri katıldı.

Resepsiyonda konuşan Vali Funda Kocabıyık, "Bugün, yüce milletimizin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kurtuluş destanı yazarak kendi öz yurdunda varlığını ilelebet sürdürecek Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğu gündür." dedi.

Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti, "29 Ekim 1923’te, Türk milletini sonsuza kadar yok etme planlarının bir kez daha boşa çıktığını dünyaya ilan eden aziz milletimiz, emperyalistlerin türlü entrika ve insanlık dışı yöntemlerle parçaladığı bir imparatorluğun küllerinden yeni bir devlet kurmayı başarmıştır. Böyle bir başarı, tarih sayfalarında görmeye alışık olmadığımız türden bir başarıdır.Türkiye Cumhuriyeti, Türk milletinin bağımsızlığa olan tutkusunun ete kemiğe bürünmüş biçimidir. Tarihte hiçbir zaman esaret altında yaşamaya boyun eğmeyen yüce milletimiz, bağımsızlık uğrunda canını ve kanını gözünü kırpmadan feda edebilen evlatları sayesinde en karanlık günlerden bile çıkmanın bir yolunu bulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin sonsuza kadar minnetle anacağımız fedakârlıkları sayesinde kurulmuştur. Atalarımızdan aldığımız bu emaneti sonsuza kadar bütün değerlerimizden daha yüce bilerek yaşatma azim ve kararlılığında olan bizler, Cumhuriyetimizin kazanımlarına, değerlerine ve ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalarak vatanımızın bekasını canımız pahasına korumak zorundayız."

Millî Mücadele’den 29 Ekim 1923’e uzanan süreçte Türk milletinin bağımsızlık yolunda attığı her adım 98 yıl sonra bugün, paha biçilmez bir birikim olduğunu belirten Vali Funda kocabıyık, "Dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de milletimizi tarih sahnesinden silmek arzusuyla hareket edenler mutlaka olacaktır. Cumhuriyet, böyle zamanlarda ülkemizi ve milletimizi korumak için ne yapmamız gerektiği konusunda bize yol gösterecek olan eşsiz bir kılavuz ve meşaledir. Türk milleti bu meşaleyi taşımaya devam ettiği sürece bütün karanlık senaryoları boşa çıkaracak, vatanı ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ebediyete kadar koruyacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine olan güveni ve inancı ile yüce milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu sayesinde 98 yıl önce kurulan Türkiye Cumhuriyeti, üzerinde yükseldiği temel değerleri geleceğe taşıyarak dünyada söz sahibi olma yolunda kararlılıkla yürümektedir. Hedeflerimize adım adım yürüdüğümüz bu yolda Cumhuriyetimizin kadim tarihinden beslenen eşsiz değerlerine sahip çıkarak millî birlik ve beraberlik içinde çalışmak durumundayız. Hangi düşünce ya da inançtan olursak olalım en büyük ve biricik ortak paydamızın Türkiye Cumhuriyeti olduğu bilincini yitirmediğimiz sürece bağımsızlığımıza ve varlığımıza yöneltilecek her türlü kirli saldırı, Türk milletinin iman dolu göğsünde durdurulacaktır. Yüce Türk milleti bilmelidir ki binlerce yıllık Türk tarihinin en değerli kazanımlarından biri olan Cumhuriyetimiz, tarih kitaplarının altın sayfalarında sonsuza kadar anlatılacak eşsiz kahramanlıkların ve fedakârlıkların sonucunda kurulmuş ve bugünlere ulaşmıştır. Şimdi bizim görevimiz, bu mirasa dört elle sarılmak ve onu geleceğe emin adımlarla taşımaktır. Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak bize armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve kahraman silah arkadaşlarına, Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan Millî Mücadele yolunda canını veren aziz şehitlerimize ve kutlu bir destanın yüce neferleri olarak gözlerini kırpmadan vatan savunmasına koşan kahraman gazilerimize sonsuz minnet ve şükran duygularımı sunarım. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyor, nice bayramlara coşkuyla ve beraberlik içinde kavuşmayı diliyorum." diye konuştu. 

Vali Funda Kocabıyık, konuşmasının ardından protokol üyeleriyle birlikte gece için özel hazırlanan pastayı kesti.  

Müzik dinletisinin ardından Vali Funda Kocabıyık resepsiyonun sonunda, şehit yakınları, gaziler ve diğer misafirleriyle ayrı ayrı sohbet etti. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.