Uşak Ufuk
21 Mart 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En iyi ilk beşe girdi
10 Mayıs 2018 Perşembe 10:37

En iyi ilk beşe girdi

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun genç Türk basketbolcularının daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmaları amacıyla haya

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun genç Türk basketbolcularının daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmaları amacıyla hayata geçirdiği Basketbol Gençler Ligi’nin Dörtlü Final basın toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. 

TBF CEO’su Ömer Onan, projenin temel amacını anlatarak, “Ülkemizdeki yeni yetenekleri ortaya çıkarmak, onları uluslararası rekabete hazırlamak ve Türkiye’nin dünyada söz sahibi olmasını sağlayacak sürdürülebilir bir süreci başlatmaktı. Avrupa’nın en rekabetçi ligine sahip olan ve uluslararası platformlarda da başarılı sonuçlar alan Türk basketbolu, altın jenerasyonları yeniden sahneye çıkaracak potansiyele sahip. Bize destek olan herkese bir kez daha teşekkür eder, A Takım antrenörlerimizin gelecek sezon kadro planlamaları için gençlerimizin iddialı birer aday olduğunu belirtirim” diye konuştu. 

Basketbol Gençler Ligi’nde sezonun en iyi beşi seçilen Yiğit Baran Sarıkaya (TED Ankara Kolejliler), Ali Yurtseven (Muratbey Uşak Sportif), Cengizhan İvedin (Fenerbahçe Doğuş), Ata Kahraman (Bahçeşehir Koleji) ve Mert Akay’a (Darüşşafaka Basketbol) ödüllerini Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve TBF CEO’su Ömer Onan takdim etti. 

Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final’inde ilk gün eşleşmelerinde antrenör ve oyuncu görüşleri şu şekilde: 

Ali Yıldırım (Banvit Başantrenörü) 

“Bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çocukların gelişimi açısından bu organizasyon ciddi anlamda katkı sağlıyor. Banvit olarak Dörtlü Final’e kaldık. Çok çekişmeli maçlar oynayacağız. Elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz. Şampiyon olmayı hedefliyoruz. Umarım sakatlıksız bir turnuva yaşarız.” 

Arda Çete (Banvit Oyuncusu) 

“Dörtlü Final’e kalan takımlara başarılar dilerim. Hedefimiz şampiyonluğa ulaşmak.” 

Burak Acartürk (Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü) 

“Türkiye Basketbol Federasyonu’na gençleri bir araya getiren güzel bir sahne sunduğu için teşekkür ediyorum. Sadece oyuncular için değil hakemlerimiz için de güzel bir fırsat oldu. Darüşşafaka ailesi olarak son dört takım arasına kalan takımlara başarılar diliyorum.” 

Doruk Dora (Darüşşafaka Doğuş Oyuncusu) 

“Bu sene bizler için çok güzel oldu. Sonunda da Dörtlü Final’e kaldık. Hedefimiz şampiyonluğa ulaşmak. Sakatlıksız bir turnuva diliyorum.” 

Murat Mermi (Anadolu Efes Başantrenörü) 

“Bu olanağı sağladıkları için Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı’na, Yönetim Kurulu üyelerine ve tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yoğunluk dışında hiçbir sıkıntı yoktu. Hakemlerin yönetimi ve konaklama, bizlerin uzun zamandır arayıp da bulamadıkları şeylerdi. Dört takım burada ve tüm takımlara, antrenörlere, oyunculara, diğer takım antrenörlerine ve idarecilere teşekkür ediyorum. Biz Dörtlü Final’e kaldık. Bu mücadele sonrasında A Milli Takım’a çok değerli oyuncular kazandırmak istiyoruz.” 

Yiğitcan Saybir (Anadolu Efes Oyuncusu) 

“Dörtlü Final’e kalan takımları kutluyorum. Zorlu bir karşılaşma olacak. Elimizden gelen mücadeleyi ortaya koyacağız.” 

Serhan Aydanarığ (Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü) 

“Sporcuların gelişimine katkı sağlayan organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. BGL’de normal sezon müthiş bir mücadele oldu. Takımlar ellerinden geleni yaptılar. Ben tüm takımlara başarılar diliyorum. Çocukların gelişimine katkı sağlayacak maçlar oynayacağız.” Ahmet Can Duran (Fenerbahçe Doğuş Oyuncusu) “Dörtlü Final’deki tüm takımlara başarılar diliyorum. Ekimizden geleni ortaya koyarak şampiyon olmak istiyoruz.”  İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ