Uşak Ufuk
24 Mayıs 2022 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erbakan, iyi bir liderdi
07 Mart 2022 Pazartesi 07:04

Erbakan, iyi bir liderdi

Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen, merhum Milli Görüş Lideri Erbakan’ı saygı ve rahmetle andıklarını söyledi

Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen, merhum Milli Görüş Lideri Erbakan’ı saygı ve rahmetle andıklarını söyledi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dağgezen, “Bundan 11 yıl önce, milyonlarca insanın duaları eşliğinde, ebedi hayata uğurladığımız Erbakan Hocamızı anmak için bir aradayız.

Bu buluşmamızın Erbakan’ı anmanın yanında, anlamamıza da vesile olmasını diliyorum” dedi. 

Dağgezen,  “Hepiniz biliyorsunuz.. 1969 yılında Prof.Dr. Necmettin Erbakan ilk adımı atarken, ilk tohumu ekerken birileri şöyle demişlerdi; “Bir çiçekle bahar olmaz!” Peki Merhum Hocamız ne demişti; “Evet ama, her bahar bir çiçekle başlar..” şte sizler gelecek baharları müjdeleyen çiçeklersiniz.  Allah sizden razı olsun.

Hepinizin malumu olduğu üzere, Erbakan Haftası etkinlikleri çerçevesinde, her yıl farklı bir yönüyle Erbakan Hocamızı anlamaya, değerlendirmeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda; Erbakan Hocamızın "İlim Adamı" yönünü, bazen "Siyaset ve Devlet Adamı" yönünü anlamaya çalıştık. Bir yıl; “Dürüstlük ve Nezaketini” anlamaya, bir başka yıl “Ahlak ve Adalet” anlayışını yorumlayarak, dersler çıkarmaya çalıştık. Bu yıl; Erbakan Haftası etkinliklerinin ana teması, “Adil Devlet ve İnsanca Yaşam” olarak belirlendi. Sözlerimin hemen başında, bu temayı çok önemli bulduğumu ifade etmek isterim. Çünkü adalet; mülkün, yani devletin temelidir. Adaletin olmadığı yerde ne devletten, ne düzenden, ne de insanca yaşamdan bahsetmek mümkün değildir. Adalet, bir gömleğin adeta ilk düğmesidir. O yanlış iliklendiği takdirde, diğer tüm işler yanlış gidecektir. Ne yazık ki, tıpkı bugün olduğu gibi... Karnesi Bugün maalesef Türkiye’nin de, dünyanın da en büyük problemi, adaletsizliktir. Adalet konusunda yaşanan çifte standarttır. Merhametin yerini nefretin, şefkatin yerini öfkenin, diyalogun yerini çatışmanın, adil paylaşımın yerini sömürünün almış olmasıdır.

-Bugün yeryüzünde yaşayan 8 milyar insandan 1 milyarı her gece yatağa aç giriyor..Böyle bir dünyada adaletten ve insanca yaşamdan bahsetmek mümkün mü?” dedi. 

“80 ailenin servetinin 8 milyar insanın gelirinden fazla olduğu bir dünyada, adil paylaşımdan bahsetmek ne kadar mümkün?” diyen Dağgezen, şöyle konuştu: “Her 10 saniyede bir çocuk açlıktan hayatını kaybediyor.. (Günde 10.000) -1.5 milyar insan günlük 1 doların altında gelirle hayata tutunmaya çalışıyor, böyle bir düzende insanca yaşamdan bahsetmek mümkün mü? "Evet, Mümkündür" Diyemiyoruz -İşte şimdi Ukrayna’da yeni bir savaş patlak verdi. Unutmayalım savaşın ilk kaybedeni çocuklardır.-Yeryüzündeki savaş ve çatışmalardan dolayı 82 milyon insan mülteci durumunda.. -Son 10 yılda 2 milyondan fazla çocuk bu çatışmalarda hayatını kaybetti, 6 milyon çocuk sakat kaldı. Irak’tan, Yemen’den, Filistin'den, Arakan’dan sonra korkarım şimdi bunlara Ukraynalı çocuklar da eklenecek. Ne acıdır ki, emperyalist hırslar nedeniyle, parklarda oynaması gereken çocuklar, Ege’de, Akdeniz’de şişme botların üzerinde can veriyor..

-Yeryüzünün hemen her bölgesinde şiddet, çatışma ve savaş var.. Masum ve mazlum insanların kanı ve gözyaşı oluk oluk akıtılıyor, İnsanlar hayatta kalabilmek adına; evlerinden, kendi vatan topraklarından binlerce kilometre uzaklara gitmek zorunda kalıyor... Gittikleri yerlerde de horlanıyor, dışlanıyor, şiddet görüyorlar... Şimdi bir kez daha soruyorum; böyle bir dünyada barıştan, adaletten, güvenden huzurdan bahsetmek mümkün mü? Maalesef, üzülerek söylüyorum; hiçbirimiz "evet, mümkündür" diyemiyoruz ve diyemeyiz!” Dağgezen, “Peki, Türkiye'de Durum Farklı Mı? Şimdi aynı soruları bir de Türkiye için soralım... Asgari ücretin açlık sınırının altında kaldığı bir ülkede insanca yaşamdan bahsedilebilir mi? 16 milyon insanın açlık, 50 milyon insanın yoksulluk sınırının altında yaşadığı bir ülkede insanca yaşamdan bahsedilebilir mi! 5 milyondan fazla ailenin elektrik faturalarını ödeyemediği, 6 milyondan fazla hanenin sosyal yardım almadan geçinemediği bir ülkede, insanca yaşamdan bahsedilebilir mi? Her 3 gencimizden birinin işsiz olduğu bir ülkede, Yüzbinlerce ataması yapılmayan öğretmenin olduğu bir ülkede, İşçi ve memur maaşlarının yoksulluk sınırının altında kaldığı bir ülkede, EYT ve KHK mağduriyetlerinin yıllardır giderilemediği bir ülkede, -Çocuklarına bez ve mama dahi alamayan milyonlarca ailenin olduğu bir ülkede; Adaletten, adil bir devletten, adil paylaşımdan ve insanca yaşamdan bahsetmek mümkün müdür? Maalesef, hayır!

İşte Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın mücadelesinin en önemli hedeflerinden birisi ‘Adil Devlet ve İnsanca Yaşam” içindi. "Yaşanabilir bir Türkiye", "Yeni ve Adil bir Dünya" derken tam da bunu kastediyordu. Bütün insanlığın saadetini temin etmekle mükellef olduğumuzun şuurunu yaşadı ve yaşattı. Biz de bugün O'nun çizgisini takip ediyor; O'nun mücadelesini referans alıyoruz. Tıpkı Erbakan gibi, bu güzel ülkenin imkan ve kaynaklarının bir avuç yandaşa aktarılmasına rıza göstermiyoruz. Tıpkı Erbakan gibi, Türkiye’nin varlıklarının haraç-mezat elden çıkarılmasına karşı çıkıyoruz. Tıpkı Erbakan gibi, milleti borca ve bankaya mahkum eden faizci politikalara evet demiyoruz. Erbakan’ın, yalınayaklarıyla bir dilim ekmek için ekmek arabasının arkasından koşmak zorunda kalan küçük çocuğun hakkını aradığı gibi; biz de karnını doyurabilmek için akşam pazar yerlerinde artık toplayan insanların hakkını arıyor, bunun mücadelesini veriyoruz!” dedi. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.