Uşak Ufuk
03 Temmuz 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eşme Kaymakamına anlamlı ziyaret
11 Kasım 2021 Perşembe 08:08

Eşme Kaymakamına anlamlı ziyaret

Eşme Kaymakamına anlamlı ziyaret

Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanları Koruma, Yardımlaşma ve Sosyal Dayanışma Derneği (YADER) Uşak İl Yönetimi, kendisi de daha önce yetiştirme yurdunda kalan Eşme Kaymakamı Murtaza Ersöz’ü ziyaret etti.

Kuruluş amaç ve hedefleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren ve ziyaretlerde bulunan YADER Uşak yönetimi, Eşme ilçe kaymakamı Murtaza Ersz'ü makamında ziyaret etti.  Yüksek öğrenimini tamamlamasının ardından 2010 yılından itibaren Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hukuk Müşavirliğinde görev yapan Kaymakam Ersöz, 2015 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kahramanmaraş Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Çeşitli ilçelerde kaymakamlık görevini sürdüren Sayın Murtaza Ersöz Eşme ilçesindeki görevine de 2021 yılı eylül ayında başladı. 

YADER Uşak İl Başkanı Coşkun Çetin yaptığı açıklamada: "Devlet yurtlarında kalmış, kendini geliştirmiş ve mülki amirlik gibi önemli bir göreve yükselmiş olan kaymakamımız Sayın Murtaza Ersöz bizleri gururlandırdı. Derneğimizin faaliyetlerinden haberdar olduğunu, iletişimi sürdürdüğünü ifade eden ve Makamında YADER yönetimi olarak bizleri ağırlayan kaymakamımıza teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz." dedi.

Eşme Kaymakamı Murtaza Ersöz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, YADER Uşak Yönetimine çalışmalarında başarılar diledi. KAYMAKAM MUSA ERSÖZ’ÜN KISA ÖZGEÇMİŞİ ŞÖYLE:         Kaymakam Murtaza ERSÖZ 10.03.1987 tarihinde Mardin’ de doğdu. İlk ve ortaöğretimini Mardin’de tamamlayan Kaymakamımız lisans eğitimini ise 2009 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini de 2011 yılında aynı üniversitenin Kamu Yönetimi Ana Bilim dalında tamamladı. 2010 yılından itibaren Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hukuk Müşavirliğinde görev yapan Kaymakamımız 2015 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kahramanmaraş Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kahramanmaraş ilinde Valilik stajını tamamladıktan sonra sırasıyla; Çorum İli Sungurlu İlçesi ve Trabzon İli Akçaabat İlçesinde Refiklik stajını, Mersin ve İstanbul İllerinde ise Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı. Karabük’ün Eflani ve Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçelerinde Kaymakam vekili olarak görev alan Kaymakamımız 4 ay süre ile İngiltere’nin Portsmouth şehri ’’LSI Portsmouth – English Language Scholl’’ da dil eğitimi gördü. 103. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayan Kaymakamımız Gaziantep / Yavuzeli , Malatya / Doğanşehir, Ağrı/Taşlıçay Kaymakamı olarak görev yapmakta iken 20.08.2021 tarihli ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile 06.09.2021 tarihinde Eşme Kaymakamı olarak göreve başladı. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.