Uşak Ufuk
25 Nisan 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Esnaf ziyaretlerinde bulunuyor
13 Aralık 2018 Perşembe 09:15

Esnaf ziyaretlerinde bulunuyor

Uşak’a atanmasının ardından kurum ve kuruluşlardan birifing alan, ilçelerimizdeki ilk ziyaret ve incelemelerini tamamlayan Vali Funda Kocabıyık, şehir merkezinde esnaf ziyaretlerine başladı.

Uşak’a atanmasının ardından kurum ve kuruluşlardan birifing alan, ilçelerimizdeki ilk ziyaret ve incelemelerini tamamlayan Vali Funda Kocabıyık, şehir merkezinde esnaf ziyaretlerine başladı. Vali Funda Kocabıyık hafta sonunda gerçekleştirdiği ilk esnaf ziyaretini, Uşak'ın en eski ve yerleşik esnafları arasında bulunan ayakkabıcılara yaptı. Kapalı pazar yeri mevkiindeki ayakkabıcılar çarşısına gelişinde Vali Funda Kocabıyık’ı Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Atalay Savaş ve Ayakkabıcılar Odası Başkanı Ahmet Çakır karşıladı.

esnafla sohbet eden Kocabıyık alışverişe gelen vatandaşlar ve çocuklarıyla da yakından ilgilendi

Vali Funda Kocabıyık, ayakkabıcılar çarşısında işyeri bulunan esnafı tek tek ziyaret ederek hayırlı ve bereketli işler temennisinde bulundu. Çarşıdaki kadın esnaflarla da ayaküstü sohbet eden Vali Kocabıyık alışverişe gelen vatandaşlar ve çocuklarıyla da yakından ilgilendi.Ayakkabıcılar çarşısı ziyareti sonunda esnafla çay içerek bir süre sohbet eden Vali Funda Kocabıyık, ülkemizin geçmişten günümüze gelişme ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan, halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere faaliyet gösteren şehir esnafının köklü bir geleneğin içinden yetiştiğini, bugün de her türlü güçlüğe rağmen ayakta kalarak ülke ekonomisindeki önemini koruduğunu ifade etti.

şehrinin ve ülkesinin kalkınmasına kullanan Uşaklı esnafımız da bu kültürün içinde yoğrulmuştur

Göreve başladığı günden bu yana, Uşaklıların sıcak, samimi ve içten davranışlarını gözlemlediğini, bunun kendisine çalışmalarında güç katacağını ifade eden Vali Funda Kocabıyık esnafla yaptığı sohbet sırasında şu hususlara temas etti: “Anadolu topraklarını kendine yurt edinmiş ve bu coğrafyada yüzlerce yıldır birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde yaşayan halkımız, milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak bugünlere gelmiştir. Gücünü enerjisini üretime, şehrinin ve ülkesinin kalkınmasına kullanan Uşaklı esnafımız da bu kültürün içinde yoğrulmuştur. Kıymetli esnafımızın her zaman yanındayız. Uşak şehri ilkleriyle bilinen, girişimcilik ruhuna sahip, sanayi ve ticarette başarılı vatandaşlarımızın şehridir. Esnafımızın, gerek büyük alışveriş merkezlerine gerekse internet üzerinden artan alışveriş tercihlerine karşı sıkıntılar yaşadığının farkındayız. Ancak esnafımızın dükkânlarındaki kaliteli ürünleri, uygun fiyatlarıyla daha da önemlisi güler yüzlü hizmetiyle sunması, onların tercih edilmesine katkı sağlayacaktır. Bu ziyaretlerimiz devam edecek, farklı alanlarda faaliyet gösteren esnafımızı ziyaret ederek moral verecek, onların karşılaştıkları sorunların çözümüne yardımcı olmaya çalışacağız. Çoğunlukla ayakkabıcı esnafımızın faaliyet gösterdiği bu çarşıda diğer işyerlerini de ziyaret ettik, oda temsilcilerimizin ve esnafımızın sıcak ve samimi karşılamalarından dolayı teşekkür ediyorum.” HABER: HALİL ASLAN

Vali Funda Kocabıyık'a ziyareti anısına ayakkabıcılar esnafı tarafından üzerinde kendi resmi bulunan çini tabak hediye edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ