Uşak Ufuk
05 Aralık 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Esnafı dinliyor
12 Nisan 2021 Pazartesi 05:25

Esnafı dinliyor

Esnafı dinliyor

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın sohbet ettiği bir esnaf, pandemi döneminde esnafın içinde bulunduğu duruma öfkelenerek, “Şu anda tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyorlar. Yedirmeyin. Sizden ricam o kadar. Söyle yani, açık açık konuş. Ben de buradayım. Gelsin Tayyip Erdoğan da benimle konuşsun. Ona da soracağım aynısını. Çekinmem ki” ifadelerini kullandı.

Yalova’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 26 milletvekili esnafı ziyaret ederek sorunları ve istekleri dinliyor. Çalışmalar kapsamında CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da yemek salonu işleten bir esnafla sohbet etti. Sohbet sırasında yaşananlara karşı neden önlem alınmadığını soran esnaf, Milletvekili Yalım’dan Türkiye Büyük Millet Meclisine kendisi adına selam götürmesini ve Cumhurbaşkanı’nın da ziyaretini beklediğini ifade etti.

“AVRUPA’DA SENİN DURUMUNDA OLAN ESNAF DESTEK ALIRKEN SANA DESTEK VERİLEMİYOR”

Esnafla sohbet sırasında Türkiye’nin yanlış yatırımlar nedeniyle bugün esnafına yardım edemediğini belirten CHP Milletvekili Özkan Yalım, “Ben 6 yıldır bütçe yapıyorum Türkiye Büyük Millet Meclisinde dilimde tüy bitti. Yanlış yapılan ihale sözleşmeleri yüzünden, köprü kötü değil, köprü iyi. Ancak senin otomobilin varsa, Motorlu Taşıtlar Vergisi ödüyorsan, Devlet yapmalı ve de ücretsiz olmalı. Çünkü neden motorlu taşıtlar vergisi ödüyorsun. O araba yürüsün diye. Kullandığı yolun parası ödensin diye. Ama sen yanlış bir ihale yaparsan hem geçsen de hem geçmesen de ödersen koskocaman o bütçede delik oluşur. Bir tek Osmangazi değil, Yavuz Sultan Selim Köprüsü var, Çanakkale Köprüsü yapılıyor orası var, hastaneler var, havaalanları var, Avrasya Tüneli var, var oğlu var. Yani bütün yapılan bu Yap-İşlet-Devret projeleri gerçekten sizlerin de bizlerin de bütün vatandaşın vergilerini boşaltıyor. Mesele burada. İşte bu paralar oralara kaçtığından dolayı, 128 milyar da orta yerde yok maalesef, onun sizlere gerekli destek, bugünlerde Almanya’da, Avrupa’da senin durumunda olan esnaf destek alırken sana destek verilemiyor” dedi. Esnafın, Milletvekili Yalım’ın açıklamalarına, “Biz sizi neden seçtik, yasa çıkarın” cevabıyla karşılık vermesi üzerine Milletvekili Yalım, “Hakkınızı savunuyoruz. Hem de nasıl savunuyoruz, bak onun için buradayız. Seninle birlikteyiz. Bütün esnafımızla birlikteyiz. Meclisten de bas bas bağırıyoruz ama yasa çıkaracak çoğunluğumuz yok. Çoğunluğumuzun olması için sizlerin sandığa gittiğinizde gereğini yapmanız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“NE GEREKİYORSA YAPARIZ”

Yalım’ın sandıkta destek istemesine, “Ne gerekiyorsa yaparız” diyerek destek vereceğini belirten esnaf, Yalım’a sorduğu sorunun aynısını, Cumhurbaşkanı’na da aynı soruyu soracağını belirterek, “O zaman bizden oraya selam götür. De ki, ‘Bir tane kokoreççi varmış. Selamı var.’ Yazık günah değil mi bu millete? Bak şu 10 parmağımız, hepsi yakanızda. Senin de onun da onun da 600 tane milletvekilinin. Yazık, bana da yazık ona da yazık, geleceklerimize yazık. Şu anda tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyorlar. Yedirmeyin. Sizden ricam o kadar. Söyle yani, açık açık konuş. Ben de buradayım. Gelsin Tayyip Erdoğan da benimle konuşsun. Ona da soracağım aynısını. Çekinmem ki. Ben 9 ay annemin karnında durdum, o da 9 ay. Tek bir Allah’ımız var, tek bir peygamberimiz var” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.