Uşak Ufuk
24 Temmuz 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fatih Kuran Kursunu ziyaret etti
08 Ekim 2018 Pazartesi 08:48

Fatih Kuran Kursunu ziyaret etti

Vali Salim Demir, program öncesinde Fatih Kuran Kursunda incelemelerde bulunarak hafızlık eğitimi gören öğrencilerle sohbet edip başarılar diledi.

Vali Salim Demir, program öncesinde Fatih Kuran Kursunda incelemelerde bulunarak hafızlık eğitimi gören öğrencilerle sohbet edip başarılar diledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, “Cami ve Din Görevlileri Haftası” konulu sunum ile devam etti. Sunumun ardından İl Müftü Vekili İshak Göksel, Uşak Ünv. İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr.Yusuf Kabakçı ve Vali Salim Demir birer konuşma yaptı. 

Ümmet olmanın, millet olmanın birinci öncülü de birlik ve beraberliktir

Vali Salim Demir yaptığı konuşmada:” Bugün ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de  Camiler ve din görevlileri  haftası münasebetiyle bu programı düzenledik. En başta biz bu işe gönül vermiş yöneticiler olarak, bu ve benzeri program ve etkinliklerin birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğine inanıyoruz. Ümmet olmanın, millet olmanın birinci öncülü de birlik ve beraberliktir. Ümmetimiz ve milletimiz için çok müstesna bir yeri olan camilerimizde görev yapan din gönüllerimizi gerektiği şekilde kıymetlendirip, onların hizmetlerini takdir edersek mutlaka onların şevklerini arttırmış olacağız. İşte bu amaçla burada toplanmış bulunmaktayız. Bu görev  çok önemli olmakla beraber sorumluluğu da o kadar fazladır. Ayet-i Kerimede zaten insana verilen halife-i ruy-i zemin görevinin ağırlığından dolayı dağların yarılacağını ve Peygamber Efendimiz (SAV)'in ‘Allah'ın ipine sarılın ve dosdoğru olun’ emri ile ne kadar sarsıldığını hepimiz biliyoruz” dedi. 

 Din görevlilerinin ne kadar ağır bir yükümlülük altında olduğunu görüyoruz

Uşak Valisi Salim Demir, şöyle devam etti: “Dolayısıyla, bütün bunları hem kendi yaşaması hem de topluma aksettirmesi gereken din görevlilerinin ne kadar ağır bir yükümlülük altında olduğunu görmekteyiz. Bu nedenle biz de din görevlilerimizin bu hizmetlerinde ne yapılması gerekiyorsa yapmanın ve onlara güç vermek için burada olduğumuzu ifade etmek istiyorum. 

Caminin sadece beş vakit namaz kılınan yerler olmadığının bilinci ile camilerimizi güzelleştireceğiz, geliştireceğiz, ihya edeceğiz, imar edeceğiz.  İnşallah, insanlarımızla beraber camilerimizi hem inşa hem İhya edeceğiz. Bu işin sorumluluğunu ne kadar yüksek hissedersek, milletimize o kadar daha iyi  hizmet edeceğimiz kanaatiyle, biz müftülüğümüz ile yakın temasta çalışıyoruz. Bundan sonra da o şekilde çalışmaya devam edeceğiz.  Bu duygularla “Cami ve Din Görevlileri Haftası”nı tebrik ederim. Bu programın icrasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Cenab-ı Hak’tan programın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Daha önceki yıllara göre ,daha güçlü ve  inancını daha iyi yaşayan ümmetin ve milletin var olmasına vesile olmasını cenabı haktan niyaz ediyorum. “ dedi. Vali Salim Demir konuşmaların ardından  din görevlilerinin  “Cami ve Din Görevlileri Haftası”nı tebrik ederek, aramızdan ayrılmış olan din hizmetleri görevlilerinin yakınlarına onur plaketi verdi.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ