Uşak Ufuk
18 Eylül 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GEDİZİN UŞAKA BAĞLANMASI 10 NUMARA OLUR
26 Haziran 2019 Çarşamba 08:20

GEDİZ'İN UŞAK'A BAĞLANMASI 10 NUMARA OLUR

Uşak Milletvekili İsmail Güneş’in Gediz, Şaphane, Simav, Pazarlar, Kula, Selendi ve Çivril gibi yakın ilçelerin Uşak’a bağlanması teklifine, CHP Gediz İlçe Başkanı Ferhan Uysal’dan destek geldi.

Uşak Milletvekili İsmail Güneş’in Gediz, Şaphane, Simav, Pazarlar, Kula, Selendi ve Çivril gibi yakın ilçelerin Uşak’a bağlanması teklifine, CHP Gediz İlçe Başkanı Ferhan Uysal’dan destek geldi. 

 

Kütahya’dan ayrılıp Uşak’a bağlanmak daha mantıklı, Hem yol, hem 

zaman tasarrufu bakımında yararlı

Gediz’in Uşak’a bağlanmasının iyi sonuçlar doğuracağını belirten Ferhan Uysal, “Uşak’a bağlanma durumu olursa iyi olur. Kütahya’dan ayrılıp Uşak’a bağlanmak daha mantıklı. Hem yol, hem zaman tasarrufu bakımında yararlı. Buradaki arkadaşlarımız on numara olur diyorlar. Gediz’e, Kütahya 110 ve Uşak 59 kilometre mesafededir. Sağlık ve eğitim başta olmak üzere, bir çok alanda Uşak’a geliyoruz. Yine tatil günlerinde, değişiklik yapmak için ilçe dışına çıkanlar ilk olarak Uşak’a geliyorlar. Kütahya’ya bağlı olmanın kattığı, kayda değer bir yarar yok.  Gediz’e yeterli devlet yatırımı yok. Kurulmuş her hangi bir fabrika yok. Hastane var doktor yok ve şu anda 1 doktorumuz var. Diğerleri de sanırım görevlendirmeyle geliyorlar ve 1 gün kalıp gidiyor.  Hastanenin kapasitesi şu anda yeterli görünüyor. Pek istediğimiz gibi değil.  Sağlık ve eğitimde ciddi sorunlar var. Özel hastane yok ve Uşak’a geliyoruz” dedi. 

  

Gediz’e hükmeden 3-4 kişi var ve 

bunlar Gediz’i Uşak’a geçirmek istemediler. Bunlar burayı yönetiyorlar

Gediz CHP üyesi Musa Arık da, Uşak’a bağlanma konusunun daha önce gündeme geldiğini ve ilçede hakim olan bazı grupların buna engel olduğunu savundu. Musa Arık, “Uşak’a bağlanma konusu gündeme geldi. Gediz’e hükmeden 3-4 kişi var ve bunlar Gediz’i Uşak’a geçirmek istemediler. Bunlar burayı yönetiyorlar. Burada OSB var 3 fabrika var ve geri gönderdiler. Okulumuz vardı ve 4 yıllık olacaktı ve bunu Simav’a aktardılar. 400 öğrenci vardı ve bunu 200’e düşürdüler. Simav bölgesi deprem bölgesi, deprem bölgesi ve buradaki yatırımı oraya aktardılar. Uşak’a bağlanmayı istiyoruz. Çoluk ve çocuğumun geleceği için Uşak’a bağlanmak isterim” diye konuştu. AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, geçtiğimiz hafta bu konuyu meclise taşımıştı. Güneş, “Uşak ilimiz coğrafi olarak küçük bir il olması ve  etrafında bulunan illerimizin yüz ölçümleri uşağa göre büyük olması nedeniyle ile etraf illerin bazı ilçeleri uşağa çok yakın olmaları sebebiyle uşak iliyle daha sıkı ilişkiler içinde  bulunmaktadır. Uşak ilimize bağlı olmayıp komşu olan ilçelere bakıldığında;  bunlar Manisa'ya bağlı Kula ve Selendi,  Kütahya'ya bağlı Simav, Pazarlar, Şaphane, Gediz ve Dumlupınar, Afyonkarahisar’a bağlı Hocalar ve Denizli'ye bağlı Çivril den oluşmaktadır. Bugün Uşak’ta 9 bin 400 Gedizli, 4 bin 116 Selendili, 2 bin 700 Pazarlarlı, 2 bin Simavlı, bin 800 Kulalı, bin 539 Çivrilli ve bin 458 Hocalarlı ile 917 Dumlupınarlı kardeşlerimiz yaşamaktadır. “Tüm  bu saydığımız ilçeler kendi illerine göre Uşak iline çok daha yakın olduğu için pek çok ihtiyaçlarını Uşak ilimizden karşılamaktadır. Acil sağlık hizmetleri ve 2 ve 3. Basamak Sağlık hizmetlerinin büyük kısmını Uşak ilinden temin etmektedirler. Aylık yaklaşık Gediz, Simav, Pazarlar, Şaphane ve Dumlupınar ilçelerinden yaklaşık 7 bin 500, Kula ve Selendi ilçelerinden yaklaşık 2 bin 500, Çivril  ve Hoclar ilçelerinden biner kişi Uşak’tan sağlık hizmeti almaktadır.  Bizler bu durumdan memnuniyet duymaktayız,  bundan asla rahatsız değiliz. Burada yaşayan vatandaşlarımız resmi işlemlerini kendi illerinden temin etmektedirler. Uşak ilimize daha yakın olan  bu ilçelerden bazılarında  oturan vatandaşlarımız zaman zaman bu ilçelerin Uşak ilimize bağlanması yönünde talepleri olmaktadır” demişti. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ