Uşak Ufuk
16 Temmuz 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençlere yatırımları anlattı
16 Ekim 2018 Salı 08:50

Gençlere yatırımları anlattı

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Karaağaç Mahalle Konağı’nda AK Parti Uşak İl Gençlik Kolları üyeleriyle bir araya geldi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Karaağaç Mahalle Konağı’nda AK Parti Uşak İl Gençlik Kolları üyeleriyle bir araya geldi. AK Parti Uşak İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mıllık, yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katıldığı etkinlikte, kentteki hizmetlerle ilgili bir sunum yapıldı. Burada yapılan çalışmalar hakkında bir sunum yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Türkiye’de sanayiden konut ve ticari alana dönüşümün sağlandığı ilk kentsel yenileme projesi Uşak'ta gerçekleşti. Şehir merkezindeki sıkışıklığı ortadan kaldıran bu dev yatırım 1051 konut, 953 iş yeri ve sosyal alanlarıyla toplamda 430 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edildi. 450 milyon liralık yatırımla hizmete sunulan, yatay mimarisiyle Türkiye’ye örnek olan Kentsel Dönüşüm, sosyal ve kültürel yaşamı bir arada buluşturuyor. Yeni merkezin, kentteki ticari faaliyetlere önemli ölçüde katkı sağlayacak bir odak noktası olması öngörülüyor. Yatırımcının, açık artırma aracılığıyla tahmin edilen bedellerin üzerinde sahip olduğu iş yerleri Uşak Kentsel Dönüşüme olan güvenin tam olduğunu ispat etti” dedi. 

KENT PARKTA ÖNEMLİ BİR ATILIM GERÇEKLEŞTİ, YEŞİL UŞAK OLUŞUYOR

Uşak tarihindeki en önemli projeler arasında yer alan “Kentpark” ile şehrin merkezinde ömrünü tamamlamış binalar farklı bölgelere taşındı. Bu taşınma işlemi ile ortaya çıkan 110 bin metrekarelik alan dev bir yeşil cennete dönüştürülecek. İlk sunumu yapıldığında hayal gibi görülen, mevcut tarihi yapıların ve doğanın korunduğu proje, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteğiyle şimdi son aşamaya geldi ve en kısa sürede halkın kullanımına sunulacak. Kentpark projesi ile ilgili “Her projemizde olduğu gibi yine Uşak’a ve değerli hemşehrilerimize hizmetin en iyisini götüreceğiz.”diyen Başkan Nurullah Cahan, yaptıkları her işte şehre katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtiyor. Projenin emin adımlarla sona yaklaştığını dile getiren Başkan Cahan, şehir merkezindeki kamu kurumlarının taşınmasıyla yoğunluğun dağıtıldığını, kurumların gittiği yerlere canlılık kazandırıldığını paylaştı. Başkan Cahan, ayrıca Kalfa Korusu Projesi ile içerisinde gölet, restoran, meydan ve yürüyüş yolları gibi olanakları barındıracak 120 bin metrekarelik dev bir sosyal alanın daha kente kazandırılacağını bildirdi.

Sporcunun yeni adresi: Sağlıklı Yaşam ve Gençlik Merkezİ

Sportif alanlarda vatandaşlara her türlü imkanı sunan ve pek çok ilke imza atan Uşak Belediyesi, Türkiye’de kapsamı ile bir örnek olan Sağlıklı Yaşam ve Gençlik Merkezi'ni hizmete açtı. Belediye Başkanı Sayın Nurullah Cahan tarafından açılışı yapılan, spor hocaları ve diyetisyenlerin bulunduğu sporun yeni merkezi, kentteki bireylerin doğru ve kontrollü biçimde spor faaliyetlerinde bulunmasını sağlıyor. Seans bedeli olaraksa para yerine "kitap" isteyen Belediye, toplanan kitaplarla ihtiyaç sahibi okullarda kütüphaneler oluşturmayı hedefliyor. Oluşturulan yeni merkezde diyetisyenin yanı sıra yaşam koçluğu, gençlik merkezi ve proje bölümü olarak 4 farklı kategoride hizmet veriyor.

BİSİKLET YOLU GENÇLER İÇİN ÖNEMLİ BİR AVANTAJ OLDU

Başkan Cahan, bisiklet yolu projesinin gençler için önemli bir avantaj olduğunu belirterek, “Sporun ve sporcunun daima yanında olan ve geniş araç envanteri ile yollarda yaz kış çalışmalar yürüten Uşak Belediyesi bisiklet kullanıcılarına yönelik yeni bir rota oluşturdu. Modern aydınlatmalarıyla ve kaldırımlarıyla, Uşak Üniversitesi’ni kent merkezine bağlayan 8 kilometrelik bisiklet yolu, düzenlenen bisiklet şenliği ile hizmete girdi. Projenin mimarı Başkan Nurullah Cahan, bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını ve yaşam kalitesinin artmasını amaçladıklarını kaydetti. BERKAY ÖZYAYLA

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ