Uşak Ufuk
22 Ocak 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Göğem’de incelemelerde bulundu
23 Mayıs 2018 Çarşamba 09:34

Göğem’de incelemelerde bulundu

Vali Salim Demir, Toplu temel atma ve açılış merasimine iştirak etmek üzere Uşak’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun, Türkiye’nin 232. tabiat parkı olarak ilan ettiği Göğem-Zafer Tabiat Parkı’ın da incelemelerde bulundu.

Vali Salim Demir, Toplu temel atma ve açılış merasimine iştirak etmek üzere Uşak’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun, Türkiye’nin 232. tabiat parkı olarak ilan ettiği Göğem-Zafer Tabiat Parkı’ın da incelemelerde bulundu.  Göğem Zafer Tabiat Parkı'nın kentin tanıtımına katkı sağlayacağını ifade eden Vali Salim Demir, yapılacak çalışmalarla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Vali Salim Demir, şunları söyledi, “Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na, ilimize gösterdiği teveccüh ve hemşerilerimize yaptığı bu sürpriz sebebiyle teşekkürlerimizi sunuyoruz. Göğem-Zafer Tabiat Parkı ile birlikte ilimizde 3 adet tabiat parkı var. Daha önce Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu tarafından Ulubey Kanyonu Tabiat Parkı ve Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı ilan edilmişti. Sayın Bakanımız son ziyaretlerinde Göğem Zafer Parkı Anıtını,  hem doğal güzellikleriyle hem de Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktaları arasında yer alan Yunan Ordularının Başkomutanı General Trikopis ve mahiyetindeki birlik komutanlarının 5. Kafkas Tümen Komutanı Kurmay Albay Dadaylı Halit Bey tarafından esir alındığı yer olması bakımından ayrı bir öneme sahiptir. Burada doğal güzelliklerin korunması, hiç bozulmadan muhafaza edilerek, yeni yapılacak çalışmalarla güzelleştirilmesi bir anlamda hem il hem de ülke turizmine kazandırılması hedeflenmektedir” dedi. İncelemeleri sırasında proje ile ilgili Milli Parklar Uşak Şube Müdürü Hüseyin Tekin’den bilgi alan Vali Salim Demir, projenin bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanacağını kaydetti. İncelemeleri sırasında Vali Salim Demir’e Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi genel Sekreteri Ömer Kalaylı, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürü Hüseyin Tekin eşlik etti. 

Türkiye'nin 232. tabiat parkı Uşak'ta ilan edilMİŞTİ 

Uşak’taki tabiat parkı kararını Bakan Veysel Eroğlu duyurmuştu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Uşak'taki programında Türkiye'nin 232. tabiat parkı olan Göğem-Zafer Tabiat Parkı’nı ilan etti. Toplu temel atma ve açılış merasiminde Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Uşaklılara bir sürpriz yaparak tabii güzellikleri ve peyzaj değeri açısından oldukça değerli olan şehir merkezine de yakın olma özelliğine sahip olan Göğem-Zafer Tabiat Parkı’nı ilan etti. Eroğlu’nun imzasıyla tabiat parkı ilan edilen alan Uşak il merkezine 15 kilometre mesafede bulunuyor. Toplam bin 397 dekar alana sahip olan tabiat parkının tamamı orman mülkiyeti içerisinde bulunuyor. Göğem-Zafer Tabiat Parkı’nın sahip olduğu değerler sebebiyle korunması gereken bir alan olduğunun altını çizen Eroğlu, “Tabiatı korumakla mükellef olan bir Bakanlık olarak, bu çok değerli alanı 232. tabiat parkı olarak ilan ettik. Uşak’ın tabii değerlerine her zaman sahip çıktık bundan sonra da sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı. 

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ