Uşak Ufuk
12 Haziran 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GÖNÜL BULUŞMALARI SÜRDÜ
10 Şubat 2020 Pazartesi 08:00

GÖNÜL BULUŞMALARI SÜRDÜ

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, daha önce bazı mahallelerde düzenlediği "Gönül Buluşmaları" etkinliği kapsamında bu hafta Ünalan ve Kurtuluş Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, daha önce bazı mahallelerde düzenlediği "Gönül Buluşmaları" etkinliği kapsamında bu hafta Ünalan ve Kurtuluş Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Burada Uşak Belediyesi’nin faaliyetleri hakkında bilgiler veren Mehmet Çakın, “Öğretmen Evi'nde gerçekleştirdiğimiz buluşmada, mahalle halkının taleplerini dinleyerek, şehre kazandırılacak projeler ve bu mahallelerde yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdik. "Gönül Buluşmaları"na alâka gösterip katılan mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum” dedi.  Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Çakın, 2020 yılının, yapacakları güçlü etkinliklerle, hazırlayacakları kamu spotlarıyla, hayata geçirecekleri sosyal sorumluluk projeleriyle, kamu kurumlarının, STK’ların, vatandaşların da projeye dahil edilerek 2020’nin  birlik ve beraberlik içinde geçirileceğini belirtti. 

 

BAŞKAN ÇAKIN, HEDEFLERLE İLGİLİ 

ÖNEMLİ DEĞERLENDİRMELER YAPTI

Çakın, “Farklı kademelerden oluşan proje, zaman içinde tüm Uşak’ta birlik ve beraberliği daha güçlü temeller üzerine tesis etmeyi hedefliyoruz” dedi. Görevde geçirdikleri 10 aylık süreyi ve 2019 yılının değerlendirmesini yapan Başkan Çakın, belediyenin mevcut durumunun pozitife dönmesi için ekip arkadaşlarıyla gece gündüz çalıştıklarını ifade etti. Gerçekleştirmeyi hedefledikleri projelerle ilgili altyapı çalışmalarının ve mail imkanların sağlanması kapsamında bekletileceği, bu misyonla geçen 10 aylık süre sonunda ortaya çıkan mali verilerin de olumlu yönde olduğu, harcamaların üstünde gelir elde edildiği de aktarıldı. için yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirten Çakın, gerçekleştirilecek olan projelerde asla israfa sebep verilmeyeceğini, harcanan her kuruşun hesaplanacağını, tüm halkın hakkının korunacağının altını çizdi. Ayrıca, yapılması zaruri olmayan projelerin tasarruf tedbirleri Önceki dönemde yapına başlanan hiçbir projenin yarım bırakılmayacağını söyleyen başkan Çakın, Millet Bahçesi ile ilgili önceki dönemde imzalanan protokollerin gözden geçirildiğini, belediye kaynaklarını buraya harcamak yerine bakanlıktan bu çalışma ile ilgili destek istendiğini, böylece yeni yatırımların önünün açıldığını ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı ile ek protokol görüşmesinin yapıldığı ve mutabakata varılmak üzere olunduğunu söyleyen Çakın, yıkımı planlanan Öğretmenevi’nin yıkından vazgeçildiğinin, buranın sosyal tesis olarak halkın hizmetine açılacağının müjdesini verdi.Çakın; Şehrimizin Huzur Park mevkisinde bulunan, daha önce kafe olarak hizmet veren, uzun süredir atıl durumda olan tesisin yeniden restore edilerek vatandaşların hizmetine açılacağı bilgisini de paylaştı. Kültürel faaliyetlerin sıklıkla yapıldığı, çok amaçlı hizmet verme kapasitesine sahip mahalle konaklarının sayısının artırılacağı, öncelikli olarak Şekereveleri ve Fevzi Çakmak Mahallesi’nin ortak kullanabileceği bir mahalle konağı inşa edileceği belirtilirken, vatandaştan yoğun talep gelen mahalle konaklarının Aybey, Köme, Bozkurt mahallelerinin yine ortak kulanabilecekleri şekilde Uşak’a kazandırılacağı ifade edildi. Şehirde hizmet veren tüm Pazar yerlerinin üzerinin kapatılacağını belirten Çakın, 2020 planları içinde öncelikle cumartesi günleri hizmet veren Şekerevleri pazaryerinin üzerinin kapatılacağını ve çalışmanın tüm pazaryerleri için devam ettirileceğinin söyledi.

 

 MERKEZE BAĞLANAN 

KÖYLERE AĞIRLIK VERİLECEK

Daha önce köy statüsünde olan ve mahalle olarak merkeze bağlanan köyleri de ziyaret ettiğini söyleyen Çakın, bu bölgelere de belediye olarak ivedilikle gidileceğinin, vatandaşın zaruri ihtiyaçlarının hızlıca giderileceği bilgisini paylaştı.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Çakın, toplantıya katılanlara teşekkür etti. Çakın, soru ve cevap bölümünde talep ve eleştirileri dinledi ve yapılacak çalışmalarla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu. 

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.