Uşak Ufuk
23 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GÖREVDEN ALINMA İDDİALARINA YANIT VERDİ
23 Ağustos 2019 Cuma 08:27

GÖREVDEN ALINMA İDDİALARINA YANIT VERDİ

23 Haziran’da yapılan İstanbul seçimlerinin ardından görevden alınacağına dair iddialar ortaya atılan CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, kamuoyundaki eleştirilere, bugün sosyal medyadan paylaştığı fotoğraf ve notla yanıt verdi.

23 Haziran’da yapılan İstanbul seçimlerinin ardından görevden alınacağına dair iddialar ortaya atılan CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, kamuoyundaki eleştirilere, bugün sosyal medyadan paylaştığı fotoğraf ve notla yanıt verdi. 

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde, Uşak CHP İl ve İlçe örgütleri, son yıllardaki en kötü sonucu aldı. Seçimlerin kaybedilmesinde, İYİ Parti ile ittifak yapmamakta direnen CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar sorumlu gösterildi. CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar ve CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın arası da bu konu nedeniyle açıldı. Seçimin iddialı adaylarından İYİ Partili Muhammet Gür, AK Parti’ye karşı seçimi yaklaşık bin oyla kaybetti ve CHP, bu seçimde en zayıf dönemini yaşayan MHP’nin de gerisinde kalarak 4’üncü oldu. Seçimde alınan hezimetin sorumlusu olarak CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar gösterildi ve kendisi bu konuda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü ifade etmişti. 

31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu’nun galibiyeti, YSK’nın aldığı kararla tanınmadı ve 23 Haziran’da seçimin tekrarlanmasına karar verildi. Bunun üzerine CHP Genel Merkezi, tüm çalışmalarını buraya odakladı ve Uşak’taki durumla ilgili değerlendirmeyi ileri bir tarihe erteledi. 

Kurban Bayramı’nın ardından görevden alınacağına dair iddialar ortaya atılan CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, söz konusu iddialara bugün sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaparak yanıt verdi. Sancar, önceki haftalarda yapılan il başkanları toplantısıyla ilgili de bir detay vererek, “Kurban Bayramı tatili, il Başkanları toplantısı ve Murat Dağı etkinliğinden sonra il Başkanlığında görevimin başındayım.Herkese hayırlı işler, Mutlu günler dilerim” ifadesini kullandı. 

 

SANCAR DAHA ÖNCE KILIÇDAROĞLU’NA İSTİFASINI SUNMUŞTU

Öte yandan Sancar, daha önce Kılıçdaroğlu’na istifasını sunmuştu. Görevden alınması için imza toplanan CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, 31 Mart seçimlerinin ardından beklenen sonucun elde edilmemesi üzerine, 5 Nisan 2019 Cuma günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme yaptığını ve burada istifasını sunduğunu söyledi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Nadi Sancar, “31 Mart yerel seçimlerinde partimizin ilimizde beklenen sonucu elde edememesi nedeniyle, 5 Nisan 2019 cuma günü, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile 1 saat görüştük. Toplantıda ilimizdeki nedeni ne olursa olsun başarısız seçim sonuçlarını değerlendirdik ve sorumluluğum gereği istifamızı kendisine arz ettim” dedi. “Sayın genel başkanımız, partimizin yoğun çalışma temposu içinde olduğunu ve konuyu daha sonra değerlendirileceğini, şimdilik beklememiz gerektiğini ifade etti” diyen Nadi Sancar, “Bende parti sorumluluğum gereği genel başkanımızın ve genel merkezimizin vereceği her türlü kararı emir olarak kabul ederim. Ancak yine de, tarihe bir not düşmek açısından;siz sevgili yol arkadaşlarımla ve basının değerli temsilcileriyle,bazı konuları aydınlatmak ve paylaşmak istiyorum. Bu açıklamayı şimdiye kadar yapmayı geciktirme nedenim; Türkiye genelinde ve özellikle İstanbul’da yaşanan olağan üstü süreçtir” ifadelerini kullanmıştı. BERKAY ÖZYAYLA           

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.