Uşak Ufuk
28 Haziran 2022 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güvenli okullar için toplantı yapıldı
16 Eylül 2021 Perşembe 08:35

Güvenli okullar için toplantı yapıldı

Güvenli okullar için toplantı yapıldı

“Güvenli Okul Güvenli Gelecek Projesi"  kapsamında 2021-2022 eğitim-öğretim yılında okullar ve çevresinde uygulanacak sağlık, güvenlik, ulaşım tedbirlerini değerlendirmek amacıyla Vali Funda Kocabıyık başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Özmerkez İl Genel Meclisi toplantı salonundaki toplantıda 2021-2022 eğitim-öğretim yılında okullar ve çevresinde uygulanacak sağlık, güvenlik, ulaşım tedbirleri görüşülürken, emniyet ve asayişe etki eden çevresel faktörler ile okul bölgesindeki sosyal, ekonomik ve kültürel durumlar göz önünde bulundurularak, okul bazlı öncelik analizlerinin yapılması, öncelikli olduğu değerlendirilen okullarda mevcut güvenlik tedbirlerinin gözden geçirilmesi ve yeni güvenlik tedbirlerinin planlanması konuları ele alındı.

Toplantıya Vali Funda Kocabıyık'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Muammer Balcı, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık güvenliğin insanların yaşamsal ihtiyaçları arasında ilk sıralarda yer aldığını ifade ederek, "İnsanların kendilerini güvende hissetmedikleri bir çevrede sağlıklı düşünebilmeleri, doğru kararlar alabilmeleri ve başarılı çalışmalar yapabilmeleri mümkün değildir. Çünkü kendini güvende hissetme endişesi, bütün bu süreci engelleyici bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır." dedi.

Çocukların eğitimli, donanımlı, manevi değerlerle yoğrulmuş birer birey olarak yetişmelerinin, millî bir dava ve hedef olduğunu dile getiren Vali Funda Kocabıyık, "Bu amaçla, okullarımızı her açıdan nitelikli eğitim öğretim yuvaları hâline getirmek de millî sorumluluğumuz ve ödevimizdir. Çünkü ülkemizin ve milletimizin istikbalinin yolu okullarımızdan geçmektedir. Bu şuurla, okullarımızın ve dolayısıyla da millî eğitimimizin niteliğini artırmak için atılacak adımların en başında eğitim öğretim ortamlarının güvenliğini sağlamak gelmektedir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenliğini, huzurunu tehdit edebilecek bütün ihtimaller göz önünde bulundurulmalı ve bu ihtimallerin bertaraf edilmesi noktasında yapılması gerekenler en ince ayrıntısına kadar planlanarak hayata geçirilmelidir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi suça bulaştırmaya çalışanların daima bir adım önünde olmak için eğitimin bütün paydaşları üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmekte mümkün olan azami hassasiyeti göstermelidir. Bu sayede, her biri bizim için hazineler değerinde olan çocuklarımızı yasa dışı birtakım odakların hedefi hâline gelmekten koruyabilir ve böylece ülkemizin ve milletimizin geleceğine güven içinde bakabiliriz. Eğitimin güvenliğini sağlamada hepimizin en yüksek sorumluluk bilinci içinde olduğumuza yürekten inanıyor, bu vesileyle 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın hepimiz için sağlık, güven, huzur ve başarı dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu.  BERKAY ÖZYAYLA

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.