Uşak Ufuk
16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HACI MUSTAFA ÇETİN GÜVEN TAZELEDİ
04 Nisan 2019 Perşembe 09:00

HACI MUSTAFA ÇETİN GÜVEN TAZELEDİ

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde bir kez daha AK Parti’den Eşme Belediye Başkan adayı gösterilen Hacı Mustafa Çetin, güven tazeleyerek, bir dönem daha mührü elinde tutmaya hak kazandı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde bir kez daha AK Parti’den Eşme Belediye Başkan adayı gösterilen Hacı Mustafa Çetin, güven tazeleyerek, bir dönem daha mührü elinde tutmaya hak kazandı. 2014’te, CHP’nin yoğun oy potansiyelinin olduğu Eşme’de, AK Parti’den seçilerek göreve gelen Hacı Mustafa Çetin, 31 Mart 2019’da bir dönem daha seçilerek, üst üste ikinci dönemi yaşadı. 

4 bin 962 oy alan Hacı Mustafa Çetin, yüzde 52,82’yle göreve gelirken, Millet İttifakı adına CHP adına yarışan Yılmaz Tozan ise; 4 bin 369 oyla yüzde 46,50’de kaldı. Saadet Partisi ve BTP’nin pek varlık gösteremediği seçimin sonunda, görev bir dönem daha Hacı Mustafa Çetin’e verildi. Seçim sonuçlarıyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Hacı Mustafa Çetin, “seçim çalışmalarımız boyunca ekibimle ve Teşkilatımla özveriyle , heyecanla çalıştık.Eşme’mize yaptıklarımızı anlattık. Yapacağımız projelerimizi vatandaşımızla paylaştık. Halkımız bize güvendi ve inandı. Bu nedenle önümüzdeki dönemde hizmetler kaldığı yerden devam edecek ve 2023’e giden yolda Eşme’ye canla başla hizmet edeceğiz” dedi. 

Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, ilk dönemi olan 30 Mart 2014’te göreve geldi ve ilk olarak ilçenin temel ihtiyaçlarını giderilmesi talimatı verdi. Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, çöplerin düzenli toplanmadığını ve bunun özellikle yaz aylarında vatandaşı rahatsız ettiğini belirterek, “Temizlik imandandır dedik ve ilk önce ilçemizi tertemiz yapmayı kendimize görev edindik. Konteynır ve çöp toplama araçlarımız yoktu. Bunların giderilmesi için gerekli ekip ve ekipmanı oluşturduk, kısa bir süre içinde ilçemizi çöp derdinden kurtardık ve şu anda sokaklarımız tertemiz, çöpler  düzenli olarak toplanıyor” dedi.  

 

BÜYÜK ALTYAPI PROJESİNE ONAY

İlçedeki kuyuların yetmediğini ve bu nedenle yeni su kuyuları açarak, hayat kaynağı suyu istenen düzeyde halka ulaştırdıklarını belirten Hacı Mustafa Çetin, “Ekiplerimiz, halkımızın temel gereksinimlerine odaklandı ve su sorunu en temel problemler arasındaydı. Su kuyularımızı açarak, mevcut şebekeye takviyelerde bulunduk. Uzun vadede sorun olmaması için büyük altyapı projemizi hazırladık ve İller Bankası ile görüşerek ödenek ayırılmasını sağladık. Şimdi ihale aşamasına geçildi. Bu proje tamamlandığında su sorunu, Eşme’ye uğramayacak” diye konuştu. Kanalizasyon hatlarının bakım ve onarımının düzenli olarak yapıldığını dile getiren Çetin, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gece gündüz demeden halka hizmet için çalıştığını ifade etti. 

 

KAPALI OTOPARK İLE PARK SORUNU ORTADAN KALKTI

Eşme semt pazarının ekonomik ömrünü doldurduğunu dile getiren Hacı Mustafa Çetin, yıllardır kullanılan mekanın ihtiyaçlara cevap veremez hale geldiğini söyledi. Bu nedenle Çarşamba günleri pazar ve diğer günler otopark hizmeti verecek kapalı bir alan oluşturduklarını kaydeden Hacı Mustafa Çetin, “Radikal bir karar alarak, otopark sahası oluşturduk. Halkımız, otopark sayesinde, aracını güvenle bırakacağı bir alana sahip oldu. Bu çalışmamızın devamı gelecektir” dedi.  Eşme’nin yol ve kaldırımlarıyla ilgili  faaliyetlerin sürdüğünü ifade eden Hacı Mustafa Çetin, asfalt, kilitli parke ve bordür yapımlarına ağırlık verildiğini kaydetti. Çetin, şöyle söyledi: “İlçemizin yollarında ciddi eksiklikler vardı ve kaldırımlar düzensizdi. Bir yerleşim biriminin derli toplu olduğunu size en iyi yolları ve kaldırımları gösterir. Kaldırımların yayaların yürüyebileceği şekilde düzenlenmesini sağladık ve yollarımızdaki aksaklıkları büyük oranda giderdik. Her yaz döneminde, yollarımıza bakım yapıyoruz. Bu çalışmalarımız, hala tamamlanmış değil, bitimde yepyeni bir Eşme gün yüzüne çıkmış olacak”.  Eşme halkının hafta sonları ve özel günlerde zaman geçirebilmeleri için piknik ve mesire alanlarına önem verdiklerini anlatan Çetin, “Hasbiye Öztürk Doğa ve Kültür Parkımız yıllardır bakımsız vaziyetteydi. Buraya yeni kamelyalar, yürüyüş yolları, tuvaletler ve diğer sosyal ihtiyaçları ekliyoruz. Ayrıca ilçemizin her yerinde ağaçlandırma çalışmalarımız sürüyor. Burada anlattıklarımız sadece yaptıklarımızın belli bir kısmı” şeklinde konuştu.  Çetin, çalışmaların süreceğini belirtti.  BERKAY ÖZYAYLA

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ