Uşak Ufuk
22 Mayıs 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkı Yağcı caddesi için çözüm
17 Ocak 2022 Pazartesi 10:03

Hakkı Yağcı caddesi için çözüm

Hakkı Yağcı caddesi için çözüm

Uşak Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentteki yağmur suyu sorununa karşı bir dizi altyapı çalışmasını hayata geçirdi.

Daha önce yoğun yağmurlarda, eğim nedeniyle suyun yoğun bir şekilde biriktiği ve uzun süre tahliye olamadığı bölgelerde geniş yağmur suyu ızgarası ve baca yükseltme çalışmaları yapıldı.

Bu kapsamda yoğun yağmurlarda su altında kalan ve işyerlerini su basan Hakkı Yağcı Caddesi (Ziraat Bankası Aralığı) ve Kuyucak yoluna da gerekli altyapı güçlendirmesi yapıldı.

Bunların dışında, Ünalan Mahallesi Müjde Sokak, Cumhuriyet Mahallesi 3. Aşır Sokak, Fatih Mahallesi 1. Köksal Sokak, Elmalıdere Mahallesi  1. Özdemir, Akyel ve Güzelay Sokaklar ve Dikilitaş Mahallesi 3. Girne ve 8.Taşlık Sokaklarda çalışma yapıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Yoğun yağmurlarda sorunların yaşandığı bölgelerde altyapı güçlendirme çalışmaları yaptık. Önümüzdeki günlerde de bu tip durumların olduğu diğer  bölgelerdeki çalışmalarımız da sürecektir. Daha yaşanabilir bir Uşak için gerekli özveriyi gösteren birimlerimizdeki tüm yönetici ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.