Uşak Ufuk
21 Mart 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Halk kaliteli yakıtla ısınacak
23 Ekim 2018 Salı 08:04

Halk kaliteli yakıtla ısınacak

Haziran 2015’ten itibaren Banaz’da başlayan doğalgaz altyapı çalışmaları tamamlandı ve ilçedeki konutların büyük bölümü doğalgaza geçmeye başladılar.

 Haziran 2015’ten itibaren Banaz’da başlayan doğalgaz altyapı çalışmaları tamamlandı ve ilçedeki konutların büyük bölümü doğalgaza geçmeye başladılar. Şu an için ekiplerin bazı mahallelerde altyapı çalışmasını tamamladığı ve doğalgazın Banaz’daki tüm konutlara yayılacağı bilgisine ulaşılıdı. Banaz’da doğalgazın önemli bir yatırım olduğunu belirten AK Partili Uşak Milletvekili Mehmet Altay, “Söz verdiğimiz gibi Banaz halkını doğalgazla buluşturmanın sevincini yaşıyoruz. Yakın bir zamanda Banaz’daki vatandaşlarımızın büyük bölümü doğalgazla ısınacak ve evinde tüp ve elektrikle ilgili tüm ihtiyaçlarının büyük bölümü, çevreci ve maliyeti düşük yakıt olan doğalgazla yapacak” dedi. İlçede 3 doğalgaz dönüşüm şirketinin şu an için faaliyet gösterdiğini söyleyen Mehmet Altay, “Banaz halkının bir bölümü oturduğu konutun ısınma sistemini doğalgaza uyarladı.  Doğalgaz gibi bir imkan, Banaz’a olan ilgiyi artıracaktır ve ilçedeki yaşam bambaşka bir boyut kazanacaktır. Çevreye hiçbir zararı olmayan ve aile ekonomisine ciddi katkıda bulunan doğalgaz sisteminin Banaz halkımıza bir daha hayırlı olmasını diliyorum. Sistemin ilçemize kurulmasında emek veren tüm kurum ve kişilere teşekkürü bir borç biliyorum” diye konuştu.  Altay, ilçede 9 bin konutun ve bin işyerinin doğalgaz dönüşümünün sağlanacağını ve bunun ekonomik anlamda belli bir canlanmayı da beraberinde getireceğini söyledi. 

EMRE TÜRKAY: DOĞALGAZ DAHA TASARRUFLU VE KULLANIMI KOLAY

Doğalgazın diğer yakıtlara oranla daha uygun fiyata ve çevreci olduğunu belirten Uşak’ta faaliyet gösteren TÜRKAY Mühendislik Genel Müdürü Makine Mühendisi Emre Türkay, doğalgazın ısınma ihtiyacının yanında mutfak ve banyoda da kullanılması sayesinde abonelerin yakıt giderlerinden yüzde 50’nin üzerinde tasarruf sağladıklarını belirtti. Emre Türkay, “Doğalgaz; diğer yakıtlara kıyasla çok daha ekonomik, güvenli, konforlu ve temiz bir yakıttır. Yanma verimi yüksektir. Diğer yakıtlara göre daha fazla tasarruf sağlar. Ucuzdur, aile bütçenizi zorlamaz. Isınmanın yanı sıra banyo ve mutfakta da hayatınızı kolaylaştırır. Artığı olmadığı için çevreyi kirletmez, hava kirliliğine neden olmaz. Doğalgaz ile hem evlerimiz hem de kentimiz temiz kalır” dedi.

Doğalgaz tesisat dönüşümü yaptıran abonelerini kışa girmeden baca ve baca bağlantılarını kontrol ettirmeleri, bacalı cihazların olduğu ortamlarda menfezlerin açık olmasına dikkat etmeleri ve diğer kurallara da uymaları konusunda da uyaran Türkay, “Doğalgaz tesisat dönüşümü yaptırmak isteyen abonelerin Bursagaz yetkili firma ile öncelikle doğalgaz dönüşüm sözleşmesi imzalaması ve tesisat dönüşümüne ait sigorta poliçesini muhakkak kontrol etmesi konusunda uyarmak istiyoruz” dedi.ÖZEL H: HALİL ASLAN

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ