Uşak Ufuk
19 Şubat 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Halkımız emaneti ehline vermiştir
26 Haziran 2018 Salı 10:59

"Halkımız emaneti ehline vermiştir"

Uşak’ta 24 Haziran seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan, Milletvekili seçimlerinde ise Cumhur İttifakı önde tamamladı.

Uşak’ta 24 Haziran seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan, Milletvekili seçimlerinde ise Cumhur İttifakı önde tamamladı. Tüm yurtta olduğu gibi Uşak’ta da oy kullanma işlemi sabah 08:00 de başlayıp 17:00 sona erdi. Uşak’ta 895 sandıkta yapılan oy kullanma işlemlerinin ardından yapılan sayımlar sonucunda resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanlığı seçinde Recep Tayyip Erdoğan %51,48 oy oranıyla ilk sırada yer aldı. Muharrem İnce %35, Meral Akşener % 11,08, Selahattin Demirtaş %1,29, Temel Karamollaoğlu %0,92, Doğu Perinçek %0,24 oranında kalan oyları paylaştı.

24 Haziran seçimleri ülkemiz için önemli bir dönüm noktasıdır ve sonuç hepimizin 

en hayırlısı olmuştur

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 24 Haziran seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, kazananın Türkiye ve Uşak olduğunu belirterek, “Milli irade bir kez daha tecelli etti ve gerek ilimizde ve gerekse ülke genelinde, emanet yine ehline verildi” dedi. AK Parti’nin Uşak’ta 2 milletvekili çıkardığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük bir teveccüh gördüğünü kaydeden Nurullah Cahan, “24 Haziran seçimleri ülkemiz için önemli bir dönüm noktasıdır ve sonuç hepimizin en hayırlısı olmuştur. Partimiz, daha önceki seçimlerde olduğu gibi, bir kez daha ilimizde ipi göğüslemiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da halkımızdan yoğun bir teveccüh görerek, ülkemizin ilk hükümeti kurma yetkisini alan Cumhurbaşkanı olmuştur. Bu sonuçlar, Türkiye’nin 2023 hedeflerine giden yolda atılan büyük adımlardan biridir. Türkiye’nin kalkınma hamlesinin devamı ve küresel bazda oyun kurucu bir ülke olması için, Cenab-ı Allah’ın izni ve milletimizin takdiriyle, emanet bir kez daha ehline verilmiştir. Sonuçlar sadece ülkemize değil, aynı zamanda mazlum Müslüman ülkelere de hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Artık Türkiye’nin ve Uşak’ın büyük hedefleri için daha fazla çalışacağız ve milletimizin bize duyduğu bu güveni asla boşa çıkarmayacağız

24 Haziran seçim kampanyasının yoğun ve yorucu geçtiğini belirten Başkan Cahan, “Teşkilatımızın tüm mensupları, birer milletvekili adayı gibi koşturdu ve kapı kapı dolaşarak, bugüne kadar ortaya konan ve önümüzdeki günlerde hayata geçireceğimiz çalışmaları anlattılar. Seçim çalışmalarında gerek şahsımı ve gerekse milletvekili adaylarımızı yalnız bırakmayan tüm AK Parti sevdalılarına teşekkürü bir borç biliyorum. Eğer bugün sandıktan böylesine anlamlı bir sonuç çıkmışsa, bunun en büyük sebebi, teşkilatımızın değerli mensuplarının büyük emek ve gayretleridir. Artık Türkiye’nin ve Uşak’ın büyük hedefleri için daha fazla çalışacağız ve milletimizin bize duyduğu bu güveni asla boşa çıkarmayacağız” diye konuştu. BERKAY ÖZYAYLA

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ