Uşak Ufuk
21 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hediyelerini aldılar
15 Haziran 2020 Pazartesi 06:04

Hediyelerini aldılar

Hediyelerini aldılar

Uşak Belediyesi tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde başlatılan ve bugün sona eren kampanyaya katılım sağlayan onlarca vatandaş rengarenk çiçeklerine kavuştu. Onlar çiçekleri toprağa, mamaları sokak canlılarına, Uşak Belediyesi ise özel olarak süslenmiş çiçekleri onlara ulaştırdı. Çevre ve şehircilik faaliyetleriyle örnek olmaya devam eden Uşak Belediyesi’nin 5 Haziran’da başlattığı kampanya bugün itibariyle sona erdi. Kampanya kapsamında çevresine, doğaya faydalı bir hizmet yapan, bunu da görselleri ile sosyal medya üzerinden ileten tüm vatandaşlar hediye çiçeklerini adreslerinde teslim aldı.

Doğanın korunması vesokak canlılarının yaşam hakkınıngüvence altına alması adına ortaya koyulan projeden memnuniyet duyduklarını kaydeden vatandaşlarsa Uşak Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, duyarlılığın ve bilincin artması adına çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmaların kararlılıkla süreceğinipaylaştı.

 

Yarınlarımızın garantisi, bugünden 

alacağımız tedbirler, kazanacağımız çevre bilinci ile mümkün olacaktır

Başkan Mehmet Çakın, “Doğa bizim için yaşam demektir. İnsanoğlunun kaliteli yaşaması ve doğanın korunması birbiri ile doğrudan bağlantılıdır. Yarınlarımızın garantisi, bugünden alacağımız tedbirler, kazanacağımız çevre bilinci ile mümkün olacaktır. Ben projemize katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bizler şehrimizi birlikte güzelleştirecek, güzelliklerimizi ise birlikte koruyacağız. Kirletmemek, temizlemekten daha öncelikli olduğunda başarmış olacağız. Ve üstüne çevremizi güzelleştirdiğimizde bu iş tamam olacak.” dedi.

 

çevreye bıraktıkları güzel izler 

nedeniyle adresine tek tek giderek hem hediye çiçeklerimiziteslim ettik 

Uşak halkının projeye yoğun ilgi gösterdiğini ve memnun edici bir katılım olduğunu kaydeden Başkan Çakın, “Bizler de hemşehrilerimizindoğaya sundukları güzel hizmetler,çevreye bıraktıkları güzel izler nedeniyle adresine tek tek giderek hem hediye çiçeklerimiziteslim ettik hem de duyarlılıkları nedeniyle teşekkür ettik. Onlar kendi çabaları ile Uşak’ı güzelleştirdi, bizlerse onlara bunun karşılığında çiçek takdim ederek yanlarında olduk. Bu birlik yarının garantisi olacaktır.” diye konuştu.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.