Uşak Ufuk
21 Mart 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İhtiyaçlara çözüm üretiyor
16 Kasım 2018 Cuma 09:19

İhtiyaçlara çözüm üretiyor

Uşak Belediyesi kentin ihtiyaçlarını iyi analiz ederek çözümler getiren bir stratejik planlama ortaya koyuyor.

Uşak Belediyesi kentin ihtiyaçlarını iyi analiz ederek çözümler getiren bir stratejik planlama ortaya koyuyor. Bu kapsamda eskiyen ve yetersiz kalan, sağlıklı bir ortama kavuşması gereken hayvan pazarı için kollarını sıvayarak, 11 bin metrekare alana yapılan yeni hayvan pazarını Kurban Bayramıyla birlikte hizmete açtı. Hayvan pazarının içerisine kesimlerin sağlıklı, güvenli ve kontrol altında yapılabilmesi için bir kesim yeri oluşturdu.  Ayrıca Uşak’a yeni bir meyve ve sebze hali inşa edildi. Ürünlerin daha iyi bir ortamda muhafaza edileceği yeni hal binası ile artık esnaf ürünlerini daha sağlıklı bir ortamda saklıyor ve halka daha uygun bir şekilde sunabiliyor. Soğuk hava depoları, idare binaları ve ihtiyaca cevap veren işyerleri ile 70 esnaf bir arada ürünlerini halka sunuyor.

Yeni pazar yerleri ile üretici ile tüketiciye bir köprü kuruldu

10 bin metrekarelik Kemalöz ve 2 bin metrekarelik Fatih Pazar yerlerini kentimize kazandıran Uşak Belediyesi, 3 bin 500 metrakare alandan oluşan Cuma pazarını da kapalı ve daha kullanışlı bir hale getirdi. Kentin merkezi bir noktasında yer alan Çarşamba Pazarını da yenileyeceklerini bildiren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 3 katlı ve modern bir yapıya kavuşturulacağını, içerisinde otoparkın yer alacağını söyledi.

Alt yapı sağlam temellere oturtuldu

Uşak, kent tarihinin en büyük alt yapı yatırımına kavuştu. Toplu konutlaşmanın artması ve altyapının yetersizliği kentte çeşitli sıkıntılara neden oluyordu. Bu sorunun farkında olan Uşak Belediyesi alt yapıda dev yatırımları hayata geçirdi. Bu kapsamda. Battı çıktı benzetmelerinin yapıldığı son çalışmasında, yer yer 11 metre derinliğe inilen ve 1400’lük boruların kullanıldığı 980 metre uzunluğundaki yağmur suyu tahliye hattı uygulanarak sel sorununu çözüme kavuşturdu.

3’üncü sanayi sitesi için mülkiyet edinme çalışmaları devam ediyor

Uşak yapılanların yanı sıra yapılacak projelerle de şimdiden yatırımcının dikkatini çekiyor. 1080 adet işyeri bulunması planlanan ve 550 bin metrekaresi Uşak Belediyesi mülkiyetindeki 3. Sanayi Sitesi için mülkiyet edinme çalışmaları hızla ilerliyor. Esnafı Türkiye'nin en modern ve fonksiyonel dükkânlarına kavuşturacak, son teknoloji ile şekillenecek sanayi bölgesinin planlaması yapıldı. Öte yandan eskiyen ve yetersiz kalan otogar yıkılacak, 20 dönüm arazi içerisine modern ve daha kullanışlı bir yapı inşa edilecek.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ