Uşak Ufuk
27 Ekim 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İkinci el araç satışında yeni dönem
22 Temmuz 2019 Pazartesi 08:18

İkinci el araç satışında yeni dönem

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret İl Müdürlüğü tarafından, “İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Ticareti Yönetmeliği Bilgilendirme Toplantısı’’ yapıldı.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret İl Müdürlüğü tarafından,  “İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Ticareti Yönetmeliği Bilgilendirme Toplantısı’’ yapıldı. 

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki toplantıda, ikinci el araç ticareti yapan işletme sahiplerine yeni düzenleme hakkına bilgilendiler verildi. Buna göre ikinci el oto alım satımı yapan işletmeler, 13 Ağustos 2019’dan itibaren yetki belgesi olmadan noterden alım satım işlemleri yapamayacak.

Konuyla ilgili bir sunum yapan Uşak Ticaret İl Müdürü Abdulhafiz Bozdağ, yetki belgesinin alım şartları ve sürecin nasıl işleyeceği hakkında bilgi verdi. Bozdağ,  “İkinci el araç ticaretinde yeni bir döneme girildi. Hem kurumsal anlamda, hem de diğer konularda gelişmeler oldu. Bundan sonra yetki belgesi almayan kurumlar, bu işi artık yapamayacaklar.  5 yıl süreyle verilecek olan yetki belgesi, İl Ticaret Müdürlükleri tarafından verilecek” dedi. 

Öte yandan ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti sektöründeki mesleki yeterlilik belgesi hizmeti de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki MEYBEM tarafından, 81 il ve 160 ilçede Oda ve Borsalar aracılığıyla veriliyor. HABER: HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.