Uşak Ufuk
23 Mart 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlimiz tiyatro dolu bir hafta geçirdi
11 Nisan 2018 Çarşamba 08:19

"İlimiz tiyatro dolu bir hafta geçirdi"

Uşak Belediyesi’nin bu yıl ikinci kez düzenlediği Tiyatro Festivali sergilenen oyunla sona erdi.

Uşak Belediyesi’nin bu yıl ikinci kez düzenlediği Tiyatro Festivali sergilenen oyunla sona erdi. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, önümüzdeki yıl da tiyatro festivalini organize edeceklerini ve kentte sanatın daha fazla kitleye yayılması için yoğun çalışmaların süreceğini söyledi. Uşak Belediyesi’nin kurduğu şehir tiyatrosunun kentte güzel oyunlar sergilediğini ve emeği geçen herkese teşekkür eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Uluslararası Tiyatro Festivali'nin kapanış gecesinde, Aydın Efeler Belediye Tiyatrosunun "Topuzlu" isimli oyununu izledik ve 7 gün boyunca süren muhteşem festivalimizin sonuna geldik. Tiyatro Festivalimiz boyunca birbirinden değerli ekiplerin şahane oyunlarıyla şehrimizde sanatı tam anlamıyla yaşadık. Kıymetli ekiplerimize, misafirlerimize ve değerli hemşehrilerimize festivalimize değer kattıkları ve emekleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı. 

Hem şehrimizi yapısal olarak yeniliyoruz hem de futbolda, ata sporu ciritte sanatta ve sosyal imkânlarda sınırları zorluyoruz

Uşak’ın alt yapısından, üst yapısına, sosyal donatılarından etkinliklerine kadar her anlamda kapsamlı bir hizmetle buluştuğunu kaydeden Cahan, “Hem şehrimizi yapısal olarak yeniliyoruz hem de futbolda, ata sporu ciritte sanatta ve sosyal imkânlarda sınırları zorluyoruz. Uşak’ımızın değerlerini üst noktaya taşıyor, halılarımızı, tarhanamızı ve tüm değerlerimizi iyi bir konuma getiriyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz 2. Uluslar arası Tiyatro Festivalimize tüm halkımızı bekliyoruz. Emekleri nedeniyle Sanat Akademimize, Şehir Tiyatromuza teşekkür ediyor tüm hemşehrilerimize iyi seyirler diliyoruz.” diye konuştu. Şehit tiyatrosunun çok kısa bir sürede önemli işlere imza attığını vurguladı. Belediye hizmetleri hakkında bilgi veren Başkan Cahan, son olarak 3. köprülü kavşağı hizmete açtıklarını söyledi. Yolların daha modern ve kullanışlı bir hale getirildiğini kaydeden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, güzel bir dizaynın oluşturulduğunu ifade etti. Artık hem Ankara-İzmir hem de Sivaslı, Denizli ve Uşak kent merkezi istikametlerinde gidişler daha kolay ve güvenli olacak. Kentsel dönüşüm nedeniyle yaşanabilecek trafikteki aksamaların da önüne geçilmiş oldu. Şehrimiz her bölgesinde gelişiyor ve güzelleşiyor. Çalışmalarımızda sabrı nedeniyle halkımıza ve özverileri için personelimize teşekkür ediyoruz. Selçuklu Köprülü kavşağımızın alt yolunu açmıştık, üst yolu da hizmete girdi. İnşallah kazasız, belasız kullanımı nasip olsun. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.” dedi. Güzel projelerle kente hizmet etmeye devam edeceklerini kaydeden Cahan, her şeyin en güzelini hak eden Uşak halkı için yapılan projelerde milli değerlerin yaşatıldığını dile getirdi. 

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ