Uşak Ufuk
27 Mayıs 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İMAMOĞLU YÜZDE 60LA KAZANACAK
10 Mayıs 2019 Cuma 08:00

'İMAMOĞLU YÜZDE 60'LA KAZANACAK'

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, YSK’nın İstanbul seçimlerini kazanan Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığının iptali ve seçimin yenilenmesiyle ilgili kararını eleştirdi.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, YSK’nın İstanbul seçimlerini kazanan Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığının iptali ve seçimin yenilenmesiyle ilgili kararını eleştirdi. TBMM kürsüsüne adaleti sembolize eden heykel ve ‘Vicdan’ yazılı bir pankartla çıkan Özkan Yalım, İmamoğlu’nun 23 Haziran’da tekrarlanacak olan seçimi yüzde 60’la kazanacağını söyledi. Seçimin yenilenmesine karar veren 7 YSK üyesinin demokrasiye zarar verdiğini belirten Özkan Yalım, “Bugün Uşak’ın sorunlarını konuşmak isterdim. Fakat İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili gelişmeden dolayı, bugün sadece bu konuyu konuşacağım. YSK’nın haksız bir şekilde kazanılmış seçimi iptale götürmesi nedeniyle gündemimi değiştirdim. Ben bu 7 hakime seslenmek istiyorum. Siz önümüzdeki zaman içinde hem çocuklarımızın, hem de vatandaşlarımızın yüzüne bakarken, biz ne yaptık diyeceksiniz. Bu hakimlerle ilgili bu adalet heykelinin artık terazisi kaçmıştır ve tek taraflı sallanmaktadır. Yüce milletimize artık adaletin terazisinin kaçtığını gösterdim. 7 hakime seslenmek istiyorum. Sizler 16 milyonun hakkını yediniz ve bunu düzeltecek olan yine İstanbul halkıdır. Vatandaşımız ne gerekiyorsa yapacak. Neden sadece büyük şehri iptal ettiniz. Gelin hadi hodri meydan 39 ilçeyi yenileyelim. Göreceksiniz İstanbul halkı size gereken cezayı verecek. Çünkü siz mazlumun hakkını yediniz. İstanbul’da yaşayan ve Anadolu’dan göç eden vatandaşlarımız 23 Haziran’da gereken dersi verecekler” dedi. 

 

Özkan Yalım, “23 Haziran’da Ekrem İmamoğlu’nu çok daha büyük bir farkla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapacaklar. Siz yaptığınız yanlışla kalacaksınız. 23 Haziran sizin sandığa gömüldüğünüz tarih olacak. İmamoğlu en az yüzde 60’la seçilecek” diye konuştu. Kararla ilgili bir değerlendirmede bulunan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, bunun bir kumpas olduğunu söyledi. Seçimlerin iptal edilmesini isteyen YSK üyelerinin tarih boyuna utançla anılacağını kaydeden CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Türkiye büyük bir hukuk skandalına daha şahitlik etmiştir. Bu karar Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak yer alacaktır. Bu karar bir kumpastır ve itiraz edilen sandık kurulları iktidar tarafından atanan vali ve kaymakamlar tarafından oluşturulmuştur. CHP’nin seçimi kazanması durumunda AKP tarafından hazırlanmış bir kumpas vardır” diye konuştu. HABER: HALİL ASLAN 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ