Uşak Ufuk
14 Ağustos 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İntihar haberini üzüntüyle karşıladı
08 Şubat 2021 Pazartesi 07:03

İntihar haberini üzüntüyle karşıladı

İntihar haberini üzüntüyle karşıladı

Uşak’ta, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve 26 milletvekiliyle birlikte bir program düzenleyen CHP Uşak İl ve İlçe Örgütleri, kentte esnafın sorunlarını bire bir dinledi. CHP Uşak İl ve İlçe Örgütleri, kentte, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve 26 milletvekiliyle geniş kapsamlı bir program yaptı. İlk olarak Atatürk Kültür Merkezi’nde bir program düzenleyen CHP heyeti, daha sonra esnaf ve sivil toplum kurumu ziyaretleri yaptı. CHP’nin Uşak’taki programıyla ilgili bir açıklama yapan CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, “İlkler şehri olan Uşak’ta bir ilke daha imza atıyoruz. CHP’nin iktidar yürüyüşü için 26 milletvekilimiz ve parti meclisi üyemiz burada bir çalışma yaptılar. Uşaklı esnafı, çiftçiyi ve vatandaşı dinlediler. 19 yıldır Türkiye’yi yönetemeyen bir iktidar var. Evine ekmek götüremeyen babalar, elektrik ve doğalgaz faturasını ödeyemeyen bir halk var. Buna karşın 5’li çete ve Serdar Ortaç’ın vergi borçlarını siliyor. Adalet bitti, kadın cinayetleri ve çocuk istismarlarına ses çıkarılmadı. Reform yapıyorum diye ortalıkta gezdiler, liyakati hiçe sayıp, damadı ekonominin başına getirdiler. İstifa haberi bile yapılamadı. Esnaftan alıp yandaş holdinglere ve vakıflara verdiler. Türk milletinden alıp Suriyelilere verdiler ve vatandaşı yüz üstü bıraktılar” dedi.

UŞAKLI ESNAFIMIZIN İNTİHARI HEPİMİZİ DERİNDEN SARSTI

Esnafın zor durumda olduğunu belirten Karaoba, kentte bugün bir anahtarcı esnafının intiharını üzüntü içinde öğrendiklerini belirtti. Hayatına son veren esnaf için taziyesini ileten Karaoba, “Yeter artık, ekonomiyi batırdınız, 5 maskeyi dağıtamadınız, aşıyı elinize yüzünüze bulaştırdınız. Covid lokantada yayılıyor deyip esnafın işyerini kapattınız ve kongrelerinizi yaptınız. Kafanıza göre bir TÜİK, yargı ve 5’li çeteyle bu ülkeyi yönettiğinizi sanıyorsunuz.  İş bulmaktan ümidini kesen baba, işsizlik bitti yalanını duymak istemiyor. Vatandaş 1 TL daha ucuza ekmek almak için, ucuz elma ve karnabahar için saatlerce sıra beklemek ve kuruş hesabı yapmak istemiyor.  Mevcut hükümet nazarında Suriyeli kadar değeri olmayan vatandaşımız, bir an önce erken seçim istiyor.  Kayseri’de ve Tunceli’de esnafımızdan intihar haberleri geldi. Bugün de Uşak’ta 1 esnafımız ekonomik sorunlardan bunaldı ve intihar etti. Bu durum, ülkemizdeki çürümüşlüğün bir sonucudur. Bu vesileyle, Uşaklı esnaf kardeşimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Gün birlik olma ve tek ses olma zamanıdır. Bu noktada CHP olarak sorunlara köklü çözüm bulacağız ve bir daha böyle hazin olayların yaşanmaması için çalışacağız” diye konuştu. 

 

CHP’Lİ MİLLETVEKİLLERİ TARAFINDAN DA ZİYARET EDİLEN ESNAF, EKONOMİK SORUNLARDAN İNTİHAR ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak’ta esnafı ziyaret ederek ekonomik sorunları hakkında çözüm önerilerini sunduğu sırada, bölgedeki bir anahtarcı, ekonomik sorunlar yüzünden kendini asarak hayatına son verdi. 

 Olay Uşak’ta meydana geldi. Aralarında CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Uşak Milletvekili Özkan Yalım ile 26 milletvekilinin de bulunduğu heyet Uşak’ta esnafla bir araya geldiği sırada, üzücü bir olay yaşandı. CHP heyeti tarafından da ziyaret edildiği öğrenilen Reşat Keskin isimli bir anahtarcı esnafı, ekonomik sorunlar nedeniyle, heyetin ziyaretinden 1 saat sonra kendini asarak yaşamına son verdi.

“VATANDAŞIMIZIN NE KADAR ÇARESİZ KALDIĞINI ACI BİR ŞEKİLDE GÖRDÜK”

Olayın duyulmasının ardından olay yerine giden CHP heyetinden Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Genel başkanımızın talimatıyla bugün Uşak merkez ve ilçelerinde gerçekleştirdiğimiz başta Genel Başkan Yardımcımız Ali Öztunç, 26 milletvekili arkadaşım ve 3 PM üyemizle çalışmalarımızı sürdürürken maalesef çok üzücü bir haber aldık. Reşat Keskin adlı bir esnafımız (anahtarcı), dükkânının önünden geçtiğimiz vatandaşımız yaklaşık oradan ayrıldıktan 1 saat sonra, maalesef ekonomik sıkıntılar sebebiyle kendini asarak intihar etmiş. Tüm milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bu acı olaya şahit olduk hemen olay yerine gittik gerekli bilgileri alarak yakınlarına baş sağlığı diledik. İçinde bulunduğumuz durumun aslında ne kadar ciddi olduğunu vatandaşımızı nasıl çaresiz bıraktığını bir kez daha acı bir şekilde gördük. Reşat kardeşime Allah’tan rahmet ailesi ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum” dedi. Öte yandan polis ekipleri Uşaklı esnafın intiharı hakkında soruşturma başlattı. HABER: HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.