Uşak Ufuk
19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsmetpaşa için yeni karar
06 Kasım 2019 Çarşamba 07:19

İsmetpaşa için yeni karar

İsmetpaşa için yeni karar

Uşak Belediyesi, kentin en işlek noktası olan İsmetpaşa Caddesi’nde cephe yenilemesi ve sokak sağlıklaştırması çalışması yapacak. 

 

yağmur ve benzeri durumlarda 

sıkıntı doğurduğu için yeni bir 

çalışma yapılmasına karar verildi

2013’te dönemin Uşak Belediye Başkanı Mimar Ali Erdoğan’ın başlattığı, mimari yarışma projesiyle yenilenen ve o dönemde tartışmalara konu olan İsmetpaşa Caddesi’ndeki taş bordürler ve diğer unsurların yerinden çıkması, yağmur ve benzeri durumlarda sıkıntı doğurduğu için yeni bir çalışma yapılmasına karar verildi.  Buna göre 2020’nin başından itibaren faaliyetlere başlanacak ve cadde üzerinde cephe yenilemesi ve sokak sağlıklaştırması uygulanacak. 

 

Burada bir cephe yenileme

 çalışması ve sokak

 sağlıklaştırması uygulanacak

Çalışmanın yaz döneminde, esnafa zarar vermemek için başlamadığını belirten Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, İsmetpaşa caddesinin İstiklal Caddesi’ne benzemesi için planlama ve projelendirme faaliyetlerinin sürdüğünü kaydetti. Dün katıldığı bir toplantıda konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Önümüzdeki yıl başında burada bir çalışma uygulayacağız. İsmetpaşa’nın kentimize yakışır bir görünüme kavuşması için çalışacağız. Burada bir cephe yenileme çalışması ve sokak sağlıklaştırması uygulanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan destek alarak, ilimizin en gözde caddesini İstiklal Caddesi gibi yapacağız” dedi. Öte yandan 31 Mart 2019 seçimlerinde göreve gelen Başkan Mehmet Çakın, cadde üzerindeki kafeteryaların önünde bulunan üstü kapalı ve kenarları açık olan demir aksamlı çardak şeklindeki yapıları söktürmüştü. 

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.