Uşak Ufuk
22 Nisan 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstişare toplantısı yapıldı
26 Aralık 2018 Çarşamba 08:09

İstişare toplantısı yapıldı

Uşak Üniversitesi ev sahipliğinde Güdümlü Projeler ve Kamu - Üniversite - Sanayi işbirliği istişare toplantısı gerçekleştirildi.

BERKAY ÖZYAYLA// Uşak Üniversitesi ev sahipliğinde Güdümlü Projeler ve Kamu - Üniversite - Sanayi işbirliği istişare toplantısı gerçekleştirildi.

TOPLANTIYA, UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. EKREM SAVAŞ VE KENTTEKİ SANAYİCİLER KATILDI

Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan toplantıya Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Gümüş, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Veli Oğuz, Zafer Kalkınma Ajansı Uşak Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mehmet Tekeli, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Caner Urhan, Uşak Organize ve Sanayi Bölgesi Yatırım ve Destek Uzmanı İsmail Efe Kahraman, Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi ve Karahallı Organize Sanayi Bölgesi temsilcileri ile akademisyenler katıldı.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. EKREM SAVAŞ: Yeni Nesil Bölgesel Kalkınma Anlayışı

Prof. Dr. Savaş toplantının açılış konuşmasında deri, tekstil ve seramik alanlarında (DTS) pilot üniversite olan Uşak Üniversitesi’nin konuyla ilgili yürüttüğü çalışmalar, projeler ve Türkiye’de bir ilk olan ‘Tasarım Merkezi’ hakkında bilgi verdi. Güdümlü Projelerin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Savaş, “Yeni nesil bölgesel kalkınma anlayışında üniversiteler öğrenme, bilgilendirme ve yenilik konusunda temel nokta olarak görülüyor. Uşak Üniversitesi olarak tüm kamu kurum ve kuruluşları ve STK’larla Uşak’ın, bölgemizin ve ülkemizin kalkınması için işbirliği yapıyoruz. Şehrimizin gelişmesi birlikte çalışmaya bağlıdır. Toplantımızda Güdümlü Projeler ve Kamu - Üniversite - Sanayi işbirliği ile ilgili konular konuşulacak. Katılan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreter VEKİLİ Veli Oğuz: Rekabet Edilebilirlik Önemli

Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Veli Oğuz, bölgesel gelişmenin hızlandırılması, bölgenin rekabet edebilirliliğinin güçlendirilmesi ve bölgedeki iş ortamının iyileştirilerek istihdama katkıda bulunulmasının amaçlandığı güdümlü projeler ve Zafer Kalkınma Ajansının desteklediği konular hakkında bilgi verdi.  Toplantı “Güdümlü Proje Arama” adlı bilgilendirme sunumu ve soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ