Uşak Ufuk
22 Nisan 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İYİ Parti’den aday olması gündemde
12 Aralık 2018 Çarşamba 09:21

İYİ Parti’den aday olması gündemde

Cumhuriyet Halk Partisi’nden 2014 yerel seçimlerinde Sivaslı Belediye Başkanı seçilen ve Mart 2019’da tekrar aday gösterilmeyen Nihat Sazlıgöl’ün CHP’den istifa ederek, İYİ Parti’ye geçeceği iddia edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden 2014 yerel seçimlerinde Sivaslı Belediye Başkanı seçilen ve Mart 2019’da tekrar aday gösterilmeyen Nihat Sazlıgöl’ün CHP’den istifa ederek, İYİ Parti’ye geçeceği iddia edildi. Dün yaptığı basın açıklamasında, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın istifa tehdidi nedeniyle tekrar aday gösterilmediğini öne süren Nihat Sazlıgöl’ün İYİ Parti İl Yönetimi’yle bir süredir görüştüğü ifade edildi.  Sazlıgöl’ün önümüzdeki günlerde CHP’den istifa edeceği de bildirildi.  Konuyla ilgili gazetemize telefon üzerinden bir açıklama yapan Nihat Sazlıgöl, “Dün CHP’den istifa etmeyeceğimizi bildirdik ve bunun üzerine bize gönül verenlerin tekrar adaylığımızı istediği yönünde görüşleri oldu. Ayrıca İYİ Parti, DSP ve Saadet Partisi’nden adaylık konusunda teklifler geldi. Bunları şu anda değerlendiriyoruz. Sivaslı halkının sesine kulak vererek hareket edeceğim” dedi. 

SAZLIGÖL DAHA ÖNCE İSTİFA ETMEYECEĞİNİ SOSYALMEDYA ÜZERİNDEN AÇIKLAMIŞTI

Öte yandan CHP’li Sazlıgöl daha önce istifa etmeyeceğini sosyal medya üzerinden açıklamıştı. Sazlıgöl, “Parti Meclisi'nde tartışmalar olmuş ve vekilimizin benim bu partide sözüm geçmiyor ve Sivaslı'da geçmeyecekse istifa ederim şeklinde bir ağlayışı var. Parti'de denge için böyle bir karar alınmış ama PM'de ciddi münakaşalar olmuş. Siyasette bunlar var ve yaşanacak gelişmeler.  Burada partililerimizi sakinleştirip, belediyeyi CHP'nin kazanmasını sağlayacağız" demişti. CHP Genel Merkezi'nin Sivaslı'da Hürriyet Şafak'ı aday göstermesinin ardından bir açıklama yapan Nihat Sazlıgöl, "Hala belediye başkanıyım ve pozisyonum budur. Eski ilçe başkanımıza genel merkezimiz tarafından aday gösterildi. Genel merkezde vekilimizin istifa eder tehdidiyle eski ilçe başkanımız aday adaylığından adaylık pozisyonuna geçti. Bizler 31 Mart seçimine kadar partimize bağlı ve partimizin arkasında olacağız. Bizden CHP'yi tehdit etmemizi isteyenler varsa bunu aklından çıkarsınlar. Biz belli ölçülerde anlaşamasak da CHP'nin altı okunun altında zıpkın gibi duracağız. Nihat Sazlıgöl olarak partimin yanındayım. Sadece kırılganlık olmasın ve herkes sözünün nereye varacağını bilsin. Aday adayı olan arkadaşa şunu diyorum, yanında bir köpeği var ve onu bağlasın. Partiye yoksa zarar verir" ifadelerini kullanmıştı. Özkan Yalım da söz konusu iddiaları kabul etmemiş ve konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bizler milletvekilleri ve belediye başkanlarıyız ve görevlerimiz bellidir. CHP Genel Merkezi, aday belirleme sürecini kendi kriterlerine göre takip etti ve isimler üzerinde kesin kararını verdi. Bunda ne benim ne de bir başkasının her hangi bir etkisi olmuş olamaz. Bu konudaki eleştirilere katılmıyorum" dedi. Değişimin siyasetin doğasında bulunduğunu kaydeden Özkan Yalım, "Yeni aday olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bundan sonraki süreçte birlik ve beraberlik içinde seçimleri kazanmaya odaklanacağız" ifadelerini kullanmıştı. 

HABER: HALİL ASLAN

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ