Uşak Ufuk
03 Temmuz 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İYİ Partili Türkkana tepki
16 Kasım 2021 Salı 07:37

İYİ Partili Türkkan'a tepki

İYİ Partili Türkkan'a tepki

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, genel bir değerlendirme yaptı. Güneş, hizmetlerde hiçbir ayrım yapılmadan hareket edildiğini belirterek, etnik ayrımcılık yapmadan millete hizmet için çalıştığını söyledi. AK Parti'nin darbelere karşı dik durduğunun belirten AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, "Türk siyasi tarihi, darbeler tarihidir. AK Parti ise darbeleri önleyen ilk partidir. İnşallah darbe süreçlerini geride bıraktık. Koyduğumuz hedeflere doğru ülkemizi taşıyoruz." diye konuştu. AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, ülkemizde 2 tip siyasi anlayış olduğunu belirterek, “Birisi projeci, hedefleri olan, siyasetin merkezine milleti yerleştirmiş Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Cumhur İttifakı dediğimiz bütüncül siyaset hakim. Aziz milletimizin en büyük kazanımı Cumhuriyetimizin 100. yılını 2023'ü hedefleyen, İstanbul'un fethinin 600'üncü yılı 2053 ve Türklerin Anadolu'ya ayak basışının bininci yılı 2071 hedef gösteren siyaset tarzı. Bir de savruk, yolunu şaşırmış bir siyaset tarzı icra edenler var, bu da muhalefet. Savruk ve yörüngesini şaşırmış." Dedi. 

" Değil şehit yakınına, hiçbir insana söylenmeyecek sözler ağza aldı"

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınını söylediği sözlere değinen AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, şöyle konuştu: "Değil şehit yakınına, hiçbir insana söylenmeyecek sözler ağza aldı. Doğru değil. Onu biz ağzımıza alamayız. Yine onlardan en büyüğü olan kişi Türkiye'nin vizyoner projelerinden Kanal İstanbul'la alakalı yabancı ülke büyükelçilerine mektup yazma zilletini gösteren bir davranış sergiliyor. Bu savrulmak ve yörüngesini şaşırmaktır. Biz bunlara bakmayacağız, yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Bizim siyasetimiz millet içindir. Milletin hukukunu korumak, millete hizmet etmek, vatandaşımızın her nerede olursa olsun onun önündeki sosyoekonomik engellerini kaldırmak, sofrasındaki ekmeği büyütmek, hayatını kolaylaştırmak için durmadan koşacağız. Durmak yok, yola devam edeceğiz."

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, ülkenin kazanımlarının yanında yeni tip koronavirüs (Kdvid-19) salgını döneminde sorunlarının da olduğunu dile getirerek "Sorunları var eden sebepler var. Var eden sebepleri söyleyip geçiştirmek bizim siyaset tarzımız değil. Türkiye'de belli bir kesimin satın alma gücünden kaynaklanan sorunlar yaşadıklarını biliyoruz. Türkiye'de halkımızın zaruri tüketim maddeleri ile ilgili bir fiyat çalkalanması olduğunu görüyor, gözetliyoruz." dedi.

Dezavantajlı grupların geçim sıkıntısının artış gösterdiğinin farkında olduklarını belirten AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, "Elbette ki bunlar bizim gündemimizde, çalışmalarımız içerisinde. İmkanlarımız neyse hakkaniyet içerisinde bu sorunları azaltmanın çaba ve gayreti içerisinde olduğunuzu asla unutmayın." diye konuştu. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.