Uşak Ufuk
25 Eylül 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadir gecesi için mesaj verdiler
31 Mayıs 2019 Cuma 07:00

Kadir gecesi için mesaj verdiler

Uşak’taki yerel yöneticiler Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı

Uşak’taki yerel yöneticiler Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selim Kandemir, Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Uşak Deri Karma OSB Başkanı İbrahim Karahallı ve Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atalay Savaş birer mesaj yayınladı. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selim Kandemir, “Mübarek Ramazan ayının son günlerini idrak ederken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi?ne de hemşerilerimle birlikte ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kadir Gecesi, Yüce kitabımız Kuran'ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu ve mübarek bir gecedir. Kulun Allah'a yakın olduğu gecelerin en önemlisidir. İslam alemi için büyük önem taşıyan ve nimetlerinin bol olduğu Kadir Gecesi inananlar için bir fırsat gecesidir. Özellikle dünyanın dört bir yanında zulüm gören Müslüman kardeşlerimize bu kutlu gecede dua edelim. Sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği, rahmet ve mağfiretin yağmur gibi yağdığı gecenin başta değerli hemşerilerim olmak üzere ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin refah ve mutluluğuna vesile olmasını Cenab-ı Allah?tan temenni ederim?” dedi. 

Bu gece de gerek memleketimiz için gerekse İslam Aleminin içinde bulunduğu kan ve göz yaşanın dinmesi için, hep birlikte dua etmemiz, Cenabı Hakka niyazda bulunmamız gerektiğine inanıyorum. Bu mübarek gecelerin boş ve beyhude geçirilmemesi bakımından feyzinden ve bereketinden nasiplenilmesi gerek şahsımız gerekse Türk İslam Alemi için duada bulunmamız elzem olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle idrak edeceğimiz bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinin başta ülkemiz olmak üzere bütün Türk İslam Alemine hayır, sükun, huzur ve mutluluk getirmesini cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde yağdığı Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesilece olacaktır. Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel günlerdir. İslam dininde ve Türk toplumunda ayrı bir önemi ve anlamı olan bu güzel kandil günleri, kardeşlik ve dostluk duygularımızı daha da derinleştirmek, milletçe sahip olduğumuz sevgi, saygı ve dayanışma gibi asil duyguları, içinde yaşamakta olduğumuz ülkenin ve toplumun tüm fertlerine karşı da ortaya koyabilmemiz için güzel bir fırsattır.”

Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer de, “"Ramazan ayı hayırlı, Bereketli ve manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı bir aydır. Kuran ayı olan on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ni idrak edecek olmanın da coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, alemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir ve yine Kur'an-ı Kerim'de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Mükafatların sınırsız olarak verildiği Kadir Gecesi'nde, İslam Alemi olarak Yüce Allah'ın sonsuz rahmet ve mağfiretine erişmemiz en büyük temennimdir. Bu duygu ve düşüncelerle, İslam Alemi'nin ve tüm hemşehrilerimin Kadir Gecesi'ni tebrik eder, bu gecede yapılan duaların birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanlığın huzur içinde yaşamasına ve dünya barışının gerçekleşmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim." İfadelerini kullandı. 

Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, da Kadir Gecesi için verdiği mesajında şu ifadeleri kullandı: “Cenabı Hakkın ayetle müjdelediği, bin aydan daha hayırlı olduğu ifade edilen bu gece de, yapılan duaların Cenabı Hakka açılan ellerin ve gönüllerin boş çevrilemeyeceği, birlik ve beraberliğin, huzur ve sükûnun her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu bilinen bir ger

Uşak Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Atalay Savaş, “"Bizi Kadrimizi yücelten en faziletli geceye, Kadir Gecesi'ne tekrar ulaştıran Rabbimize hamd-ü senalar olsun. Kadir Gecemiz mübarek olsun. Kısa bir süre önce rahmet ayı Ramazana ulaşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşadık. 'Hoş Geldin ya Şehri Ramazan' nidalarıyla karşıladık bu kutlu ayı. Şimdi veda vakti. Bereketi ve mağfiretiyle evlerimize ve gönüllerimize misafir olan on bir ayın sultanı, bugünlerde bize veda ediyor. Bu kutlu misafiri uğurlamaktan dolayı mahsunuz. Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı Mübarek Ramazan-ı Şerif'i uğurlamaya hazırlanırken, Kadir Gecesine erişmenin heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz. Kur'an-ı Kerim'de, 'Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır' mealindeki ayetle, bu gecenin esenlik dolu olduğuna işaret edilmektedir' Kadir Gecesi, müminlere her yıl ömürlük bir fırsat sunmaktadır. Rabbimiz, ömre bedel bu geceyi, müminlere bir rahmet kapısı, bir umut pınarı olarak bahşetmiştir. Bu gece bize düşen, ömür sermayemizden tükettiğimiz günlerin muhasebesini yapmaktır. Hata ve günahlarımızdan ve kusurlarımızdan tövbe ederek Rabbimizin razı olacağı şekilde bir ömür sürmeye azim etmektir. Bu mübarek gecenin getirdiği esenlik ve selametin, Uşakımızı, tüm yurdumuzu, aziz milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum" dedi. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ